Japonská automobilka přispěje k obnově svých měst po zemětřesení

Už je to více než deset let, kdy Japonsko zažilo nejhorší jadernou katastrofu ve své historii. Města Ókuma, Futaba a Namie nyní mají šanci na obnovu, a to za asistence jejich domovské automobilky Toyota. Ta se zaměří na implementaci výsledků vlastního výzkumu a vývoje v oblasti udržitelného zemědělství k urychlení nápravy škod v prefektuře Fukušima.
shutterstock_646344703-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Zmiňovaná japonská města uzavřela s Toyota Motor Corporation smlouvu o partnerství pro uhlíkovou neutralitu. V praxi to znamená nejen pomoc daným městům v jejich obnově, ale  měření a analýzy dat o složení půdy nebo využívání dronů ke sledování růstu plodin na zemědělské půdě ve městech Ókuma a Futaba.

Obnova půdy Japonsku pomůže

Ve Futabě bude Toyota spolupracovat na obnově úrodnosti půdy, kterou od doby zemětřesení nebylo možné využívat. Pomůže také vytvořit systém cirkulárního zemědělství s nízkou uhlíkovou stopou v rámci pěstování plodin pro výkrm skotu na obnovené farmě ve městě Namie. Farma by měla začít dodávat chlévskou mrvu pro hnojení půdy ve Futabě i Ókumě od roku 2026.

Zemědělství využijí k výrobě bioetanolu

Dalším cílem do budoucna je spolupracovat s Výzkumným sdružením inovace biomasy pro automobilová paliva nové generace, což je společný projekt šesti soukromých společností včetně Toyoty, zaměřený na výzkum efektivních způsobů výroby etanolu ve městě Ókuma. Jednou z možností v rámci této studie je využívání plodin pěstovaných na zemědělské půdě ve městech Ókuma a Futaba jako surovin k výrobě bioetanolu.

Ideální rozložení

Plán by měl přispět k dosažení uhlíkové neutrality cestou snižování emisí CO2 z dopravy v rámci cirkulárního zemědělství s nízkou uhlíkovou stopou v kombinaci s lokální spotřebou místních produktů, například vyráběných hnojiv a krmení pro skot.

 

6.1.2023 1:06| autor: Tomáš Malík | zdroj: Toyota
Více o tématu: Toyota

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist