Toyota chce vedle nové Supry oživit i slavné názvy Celica nebo MR2

Poslední léta sportovním vozům nepřála. Ty, které nezahubila poslední finanční krize zadupala nastupující módní vlna crossoverů. Možná se ale zase blýská na lepší časy.
titulka-57-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Zdroj: Toyota

Zatímco devadesátá léta a počátek nového milénia byly plné sportovních vozů všech kategorií, dnes jsou opravdu sportovní vozy zastoupeny na trhu vyloženě úzce a až na výjimky převážně ve vyšších segmentech. Ano, sice zde máme spoustu sportovně se tvářících vozů s tlačítkem a zvukem z repráčků, ale skutečně zábavných a hravých vozů je akutní nedostatek. Možná se už ale vše zase trochu obrací k lepšímu.

Toyota se nyní po letech snaží oživit Supru a vkládá do ní velké naděje. Úspěch Supry by totiž mohl tak trochu vydláždit cestičku pro sportovní vozy v nižších segmentech, ve kterých je ovšem obecně po sportovních vozech trochu menší poptávka. Tu navíc povětšinou dokáže uspokojit Mazda MX-5, která vlastně nyní nemá přímou konkurenci.

Pomocný vedoucí vývoje Masayuki Kai naznačil v rozhovoru pro Road & Track, že návrat k vývoji sportovních vozů je pro Toyotu trochu komplikovanější. Zatímco Mazda se se svým roadsterem dokázala udržet na trhu celou dobu a postupně se vyvíjet, Toyota uložila Supru k ledu na dlouhých 16 let a po té době již technologicky neměla na co navazovat. Supra je přitom tím hlavním tahákem japonské značky a zákazníkům chyběla nejvíce.

Podle Kaie další vývoj závisí na požadavcích trhu, nicméně Toyota by ráda využila příležitosti a ráda by oživila značky Celica a MR2. Momentálně sice vozy nejsou ani v počátečních fázích vývoje a teprve se formují vize, Kai ale naznačil nejpravděpodobnější možnost modelu Celica s pohonem všech kol stejně jako tomu bylo v dobách její největší slávy.

Nová MR-2 by samozřejmě spoléhala na původní koncepci vozu s motorem uprostřed a zadní náhon. Nakonec se samozřejmě můžeme dočkat naprosto jiného vozu, pokud si jej bude trh žádat. Nicméně mělo by se jednat o sportovní model doplňující Supru a GT86.

1.10.2018 12:00| autor: Martin Kusyn | zdroj: Road & Track

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist