Speciál: Pneumatiky 2015

Ucelený a vyčerpávající přehled novinek, informací, legislativních otázek i praktických rad, které se týkají zřejmě těch nejdůležitějších částí auta - pneumatik!

Ne, ne, ne! Není to motor bez s ohledem na objem, výkon či spotřebu, není to převodovka s různě vysokým počtem rychlostních stupňů a není to samozřejmě tvar či vzhled více či méně elegantní či aerodynamický. Tím nejdůležitějším, co na automobilu najdeme, jsou patrně pneumatiky. Proč? Jen si představte vůz, který se svou hmotností a dynamikou vyplývající z výkonu motoru drží na silnici prostřednictvím čtyř ploch přibližně ve velikosti lidské ruky.  

Pneumatiky jsou tím extrémně důležitým pojítkem mezi povrchem, po kterém se auto žene (v případě závodního okruhu) třeba až mnoha set kilometrovou rychlostí, tím mechanismem, který zaručuje jistotu jízdy ve všech možných povětrnostních podmínkách.

Připravili jsme ve spolupráci s výrobcem pneumatik Goodyear Dunlop speciální souhrn článků, které se týkají právě pneumatik a to v mnoha různých ohledech. Máme zde produktové novinky, tiskové zprávy a informace o tom, jakých úspěchů dosáhla ta která modelová řada pneumatik z portfolia zmiňovaného výrobce. Realizovali jsme tipy na to, jak se k pneumatikám chovat, jak je reklamovat, pořídíte-li se je třeba prostřednictvím internetu, využili jsme našeho právní experta a informovali o legislativních záležitostech.

Otestovali jsme v nové zimní pneumatiky Goodyear UltraGrip9 a s ryze praktickým záměrem jsme připravili materiály, které by mohli začínajícím motoristům pomoci třeba s výměnou pneumatik, anebo nabídnout rady a vysvětlení, jak pneumatiky skladovat, jak číst na pneumatikách označení a vyznat se v jednotlivých údajích zobrazených na bočnicích. 

čtěte zde >>> PNEUMATIKY 2015 <<< čtěte zde1.1.2015 7:17

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist