Škoda zahajuje celozávodní dovolenou, ovšem přípravy linky nové Fabie pojedou na plné obrátky

Dva týdny u moře, cesta na hory nebo třeba jen povalování na zahradě...? Pro většinu pracovníků automobilky Škoda nejbližší budoucnost. Až na týmy, které pracují na příchodu nové Fabie.

Je to na spadnutí, řečeno s nadsázkou, a teď máme na myslí zahájení výroby nové generace Škody Fabia. Jakkoli se může zdát, že mladoboleslavská automobilky přechází do klidového režimu, je to spíše klid před bouří. Nebo odpočinek před pořádným pracovním nasazením?

Automobilka zahajuje od 4. do 15. Srpna dva týdny celozávodní dovolené, nicméně v Mladé Boleslavi budou týmy pracovníků výroby těchto čtrnácti dnů dokončovat přípravy náběhu výroby nového modelu Škoda Fabia.

„Využíváme dny, kdy neběží výroba, k další optimalizaci, abychom mohli ještě lépe uspokojovat vysokou poptávku po našich modelech,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za výrobu a logistiku. „Především se však připravujeme v Mladé Boleslavi na náběh nové generace vozu Fabia. Postupujeme přesně podle časového harmonogramu, abychom mohli spustit výrobu našeho nejnovějšího modelu včas a ve špičkové kvalitě,“ říká Oeljeklaus.

Co přesně si můžeme pod pojmem příprav linky přestavit? Pro zahájení výroby nového modelu v hlavním závodě v Mladé Boleslavi se během výrobní přestávky provádějí rozsáhlé úpravy a modernizace. Mimo jiné vzniká v montážní hale M1 vysoce moderní zařízení pro nastavování asistenčních systémů, kompletně se obnovuje dopravníková technika na výstupní části montážní linky, modernizují se zařízení lakovny a rozšiřuje se jejich kapacita. Výroba nové generace kompaktního modelu Fabia bude zahájena na konci srpna.

31.7.2014 12:18| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist