Škoda Octavia pokořila rekord a ujela na dvě nádrže 3500 km

Expedice Nordkapp dorazila úspěšně do svého cíle a postarala se o zápis do knihy rekordů v oblasti ekonomické jízdy.

Jeden významný „mezikrok“ mají členové expedice už za sebou, to když na první plnou nádrž dojeli z Prahy až do švédského Stockholmu. A teď tedy svou jízdu korunovali dalším cestovatelsko-řidičským triumfem, když celkový součet najetých kilometrů na dvě nádrže paliva překonal vzdálenost přes 3500 km.

Pánové Marek Tomíšek a Lukáš Kubiena vyjeli 2. Srpna 2014 se Škodou Octavia GreenLine z Prahy a v doprovodu dodávky UAMK vyrazili přes Německo a Dánsko, aby mohli celou cestu zdolat po vlastní ose, bez použití trajektu, do švédského Stockholmu. Právě za švédskou metropolí proběhlo první tankování, přesně s nájezdem 1804 km od první návštěvy čerpací stanice.

A proč doprovod ÚAMK? Ten dohlížel na průběh celé trasy, včetně tankování spojené se zapečetěním nádrže. Ve Finsku cestovatelé překročili polární kruh, setkali se s prvními soby na cestě a pokračovali přes náhorní planinu, kterou prochází hranice Finska s Norskem, právě do Norska, kde za městem Alta překročili významnou sedmdesátou rovnoběžku, a tak přkonali poloviční vzdálenost z Prahy k severnímu pólu.

Odtud to již nebylo na Nordkapp daleko, po třech hodinách jízdy projížděli 6870 metrů dlouhý Nordkapptunnelen, který klesá až do hloubky 212 m pod mořem. A po několika kilometrech dojeli k jediné čerpací stanici na Nordkappu, která je zároveň nejsevernější čerpací stanicí v Evropě.

Celkem Škoda Octavia GreenLine najela na dvě nádrže 3524 km, závěrečné tankování kontroloval zástupce UAMK a součet obou tankování byl 103,58 litrů nafty. Z čehož vyplývá spotřeba 2,94 l/100 km.

11.8.2014 3:30| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist