Rolls-Royce Phantom Hearse B12 – stylově nejen na Halloween

Tematické kostýmy na dnešní večer a víkend už možná máte, máte ale k nim také patřičně stylový automobil? O jednom bychom věděli, akorát se nelekejte.

Dvanáctiválcová pohřební limuzína postavená na základech luxusního britského kočáru Rolls-Royce Phantom není žádná recese ani nejnovějším přírůstkem ve svém poněkud morbidním světě.

Byla představena před dvěma lety, a pokud jste ji nezaregistrovali, jen připomínáme, že tento vůz s motorem 6.75 V12 má na délku 7010 milimetrů, při přestavbě zadní části bylo použito až 600 nových, převážně hliníkových dílů a jeho tvůrci od italské společnosti Biemme Special Cars museli dodatečně vytvořit svary o délce 200 metrů.

Důvodem, proč o tomto stroji píšeme nyní, snad není s ohledem na dnešní datum těžké pochopit, pohnutky to ale nejsou pouze samoúčelné. Známý londýnský fotograf George F. Williams totiž aktuálně vytvořil pro nottinghamskou pohřební společnost A. W. Lymn sérii tematických snímků souvisejících takříkajíc s dušičkami. Noblesními dušičkami.

Lidem na té skutečně poslední cestě již může být v zásadě jedno, jestli se povezou v proskleném zavazadelníku dvanácettrojky anebo v tom nejlepším od značky Rolls-Royce, každopádně servisní služby pro pozůstalé nabízí A. W. Lymn prvotřídní. Kromě modelu Hearse B12 také osm „obyčejných“ modelů Phantom a to předpokládáme, že jejich vozový park tímto nekončí. Jestli to této koloně na hřbitově sluší, posuďte již sami.

zdroj: GFWilliams

31.10.2014 2:09| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist