Rimac ukázal, jak vznikají jeho superauta

Podívejte se, jak se vyrábí nejmodernější elektrické hypersporty. Rimac se nebojí ukázat světu svou výrobnu.
c_two-rimac-torque-vectoring-1100x618.jpg Zdroj: Rimac Automobili

Chorvatská automobilka Rimac měla štěstí v neštěstí. Když totiž v jednom z jejích speciálů boural Richard Hammond v rámci natáčení The Grand Tour, pomohlo jí to k obrovskému úspěchu.

Po internetu se o výše zmíněné situaci mluví jako o ohnivém marketingu. Jakkoliv to celé teď ale působí úsměvně, tehdy to bylo jak s Richardem Hammondem, tak s Rimacem dost nahnuté. Nehoda se stala takřka přesně před dvěma lety, kdy se ve Švýcarsku Hammond, May a Clarkson účastnili závodů do vrchu. Hammond ale při své jízdě ztratil nad elektrickým hyperpsortem Rimac Concept One kontrolu, spadl ze srázu a tak tak unikl plamenům. Elektromobil totiž takřka lehl popelem a Clarkson se tehdy vyjádřil, že když viděl auto v plamenech, myslel na nejhorší. Nevěděl totiž, že Hammond se z auta stihl dostat ještě před požárem.

Rimac C_Two: Aktivní aerodynamika a 1914 elektrických koní

Rimac se následně k celé věci postavil velmi otevřeně a přímo. Zbytky auta nechal odtáhnout do svých dílen a zjišťoval, co se vlastně stalo. Dokonce k tomu přizval samotného Hammonda. A právě fakt, že Hammond na značku neplival špínu a nezanevřel a fakt, že Rimac to celé řešil, tak jak měl, značku nakonec dostalo do popředí zájmu. Jen po dvou letech od nehody Rimac nejen, že vyvíjí superauta, která se jednou dost dobře možná zapíšou do historie, ale hlavně dodává důležité komponenty pro elektromotory a baterie vlastně velké většině automobilek. Může za to současná vlna elektromobility, která zvyšuje poptávku po elektrických technologiích. Rimac tak spolupracuje s automobilkami Hyundai a Kia, Porsche a pomáhali také značce Aston Martin s vývojem hypersportu Valkyrie. Uznejte sami, že to je zatraceně dobrý úspěch na jednu malou chorvatskou automobilku.

A Rimac se teď rozhodl ukázat, jak to vlastně u nich chodí. Jak vznikají všechna ta super výkonná elektrická auta, jak probíhá testování, jak montáž a vše okolo výroby. A je to zatraceně zajímavá podívaná, která ale rozhodně není krátká. Jde vlastně o čtyřdílný dokument, kterým provází samotný zakladatel značky Mate Rimac, který v roce 2009, kdy automobilku Rimac spustil, asi netušil, kam až se dostane. První díl dokumentu najdete níže. Příjemnou zábavu.

7.6.2019 12:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: Rimac Automobili

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist