Neznámý koncept BMW odhalen v Číně, je to snad mnichovská verze Toyoty Mirai?

Mohl by být záhadný prototyp předzvěstí chystané i5? Odpověď na tuto otázku prozatím neznáme, dost možná jde však o vodíkové auto vzešlé ze spolupráce s Toyotou.

Čínská média odhalila zajímavý mnichovský koncept díky patentovým obrázkům. Podrobnosti jsou kvůli chybějícím informacím prozatím neznámé, má se však za to, že by se mohlo jednat o náznak BMW i5, které svou velikostí i koncepcí zapadne mezi modely i3 a i8.

Novinka sází na poměrně radikální hranatý design bezpodmínečně podřízený aerodynamice a svou siluetou připomíná některé japonské hybridy jako je třeba Toyota Prius či Honda Insight. Právě prvně jmenovaný automobil by mohl mít s novým BMW nemálo společného, jelikož (jak jistě víte) mnichovská značka s japonskou jedničkou rozsáhlým způsobem kooperuje při vývoji svých příštích modelů.

Z jejich spolupráce vzejde kromě jiného také nová Supra a nástupce kupé-roadsteru Z4, vůz z obrázků je nicméně z poněkud jiného ranku. Pokud se nejedná o podvrh, což vyloučit nemůžeme, v zásadě nepochybujeme o tom, že se jedná o hybridní model, neumíme však určit, jestli jde o klasičtější benzín-elektrickou variantu anebo vodíkový model navazující na relativně nedávno představený koncept i8 využívající palivový článek.

Automobil by mohl využívat technologie získané při vývoji Toyoty Mirai, ačkoli máme za to, že by si BMW nepochybně prosadilo vyšší výkony a zajímavější dynamiku, než je tomu v případě japonského vodíkového vozu.

zdroj: pcmedia.com.cn

3.11.2015 5:15| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist