Land Rover Discovery představuje šikovnou vychytávku. Couvat s přívěsem teď zvládne úplně každý

Couvání s přívěsem je v mnoha případech stresující, ale přidejte pozorné oko svého otce, úzkou hráz s jedním jízdním pruhem, 6,8 metru dlouhý luxusní karavan, příliv a odliv a máte všechny ingredience pro katastrofu – zejména pro začínajícího řidiče.
lr_discovery_towing_whitehalls_271119_02-1100x618.jpgCelá galerie 11 Zdroj: Land Rover

Ani takový tlak však nezabránil britskému komikovi a herci Jacku Whitehallovi, aby se u majáku Corbière v Jersey posadil za volant vozu Land Roveru Discovery a před blížícím se přílivem odcouval celou cestu zpět na pevninu.

Za povzbuzování vlastního otce Michaela Jack předvedl, jak snadné je couvat s pomocí systému Advanced Tow Assist. S luxusním 6,8 metru dlouhým karavanem Airstream Missouri připojeným k modelu Land Rover Discovery a s řízením pomocí zadní kamery a otočného ovladače umístěného na palubní desce Jack úspěšně nasměroval velké SUV přes úzkou hráz tak, aby právě včas unikl přílivu. O několik okamžiků později byla celá cesta pod vodou.

„Jsem za volantem začátečník, takže i couvání bez přívěsu je pro mne výzva – natož s připojeným obrovským luxusním karavanem. Bylo vtipné sledovat, jak se volant sám otáčí, když jsem používal k řízení ovladač. Jsem si jistý, že bez chytrého systému, který má Land Rover Discovery, bychom zpátky na břeh plavali. Jediné, co jsem si ještě přál, bylo tlačítko, které by otce umlčelo,“ řekl Jack Whitehall, komik a herec.

Nejnovější ukázka tažných schopností modelové řady Discovery následuje po 16 km dlouhé jízdě přes australský Outback v roce 2017 a tažení 110 tun těžkého silničního vlaku. Prémiové kompaktní SUV Discovery Sport rovněž táhlo stotunový vlak přes švýcarský železniční most. Po třiceti letech patří model Discovery stále mezi nejvšestrannější rodinná SUV na světě.

„Couvání po hrázi Corbière bylo působivé, ale všichni víme, že veškerou práci odvedl Land Rover Discovery. Nebyl to Jack, byl to ovladač, takže se nenechme oklamat,“ dodal Michael Whitehall, Jackův otec.

Advanced Tow Assist umožňuje řidičům couvat s přívěsem za použití otočného ovladače na středové konzole, kterým vůz navádíte. Pedály ovládáte jako obvykle a intuitivní systém na dotykovém displeji multimediálního systému ukazuje předpokládanou dráhu karavanu, přívěsu pro koně nebo vleku. To umožňuje řidiči jednoduše vůz navádět, zatímco automobil vypočítává přesné pohyby volantu tak, aby byla udržována požadovaná trajektorie.

„Land Rover Discovery za posledních 30 letech přesvědčil, že patří mezi nejlepší rodinná SUV, a systém Advanced Tow Assist to jen podtrhuje. Jack nikdy předtím nic netáhl, ale díky tomuto systému je parkování přívěsů pro koně nebo couvání po molu s vlekem pro lodě opravdu jednoduché, což je skvělá zpráva pro začínající řidiče i zkušené ruce,“ okomentoval Daniel Rogers, Land Rover Towing Attribute Leader.

4.12.2019 8:01| autor: Tomáš Malík

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist