Benz Patent-Motorwagen vznikl před více než 130 lety. V nejstarším autě světa se teď můžete svézt!

První automobil světa tak, jak jej známe dnes, vznikl před více než 130 lety. Nyní máte jedinečnou možnost se v něm svézt!
titulka-16-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Technický zázrak, kočár bez koní, první automobil nebo jednoduše Patentwagen, sestavený v roce 1886 Karlem Benzem, byl vůbec prvním vozidlem poháněným motorem. V OC Arkády Pankrác se na něj můžete nejen podívat, ale i se v něm svézt! Tuto unikátní možnost budete mít v sobotu 10. února od 14 do 18 hodin v rámci výstavy V zajetí Mercedes-Benz, která v obchodním centru probíhá až do 25. února.

Výstava V zajetí Mercedes-Benz si pro návštěvníky centra připravila celkem 22 převážně historických vozů slavné německé značky. K vidění jsou takové skvosty jako rezervní vůz prezidenta Masaryka nebo automobil, kterým jezdili nacističtí pohlaváři včetně nechvalně proslulého Reinharda Heydricha. V sobotu 10. února odpoledne navíc okoření výstavu možnost jízdy po obchodním centru ve vozidle, které vypadá spíše jako koňský kočár.

Rozdíl oproti jiným kočárům prodávaným koncem 19. století je v tom, že ke svému provozu nepotřebuje koně – potřebné koňské síly totiž poskytne motor. Dnes běžná věc, v roce 1886 přelomová novinka, která zásadním způsobem ovlivnila další světový vývoj. Na Arkádách se budou moct návštěvníci během jízdy nechat také vyfotit profesionálním fotografem, a pokud budou chtít, do vozu k nim přisedne i manželka konstruktéra vozu Bertha Benz.

O týden později, tedy během víkendu 17. a 18. února, přijdou na řadu také další vozy značky Mercedes, za jejichž volantem mohou zájemci z řad veřejnosti usednout. Výstavu zakončí víkendová soutěž o zapůjčení vozu Mercedes na jeden týden, prohlídku německé továrny a další zajímavé ceny. Podmínkou registrace do soutěže, která proběhne 24. a 25. února, je nákup v OC Arkády Pankác v hodnotě nejméně 300 Kč.

Po skončení výstavy na pražském Pankráci se historické i současné automobily značky Mercedes-Benz přesunou do brněnského obchodního centra Galerie Vaňkovka, kde je návštěvníci uvidí v průběhu března. V dubnu pak putovní výstava ukončí svou cestu v OC Central Bratislava.

9.2.2018 11:55 | zdroj: 4PR.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist