Zajímalo by mě, jakého přestupku se

Vážený pane doktore,zajímalo by mě, jakého přestupku se dopustil ten, který na základě platné kupní smlouvy koupil auto a toto pak nepřihlásil na své jméno na příslušném registračním úřadě.Tzn., že vozidlo je tzv. “ v převodu“.Vím, že nový majitel nesplnil 10 ti denní ohlašovací povinnost, ale jaké jsou teď prostředky, jak jej k tomu donutit, kdyř nereaguje na telefonické ani písemné výzvy.Další dotaz zní, zda je možné, stane-li se z takového vozu „v převodu“ vrak,aby byl např. z důvodu neplacení povinného ručení takovýto vůz vyřazen z registru vozidel. Za Vaši odpověď děkuji. Martina S.

Odpověď

Teoreticky lze za takový přestupek uložit pokutu až do dvou tisíc korun. Druhé straně lze tedy tímto hrozit.Pokud budou podmínky pro vyřazení splněny, nic mu nebrání, i když se vozidlo stane dle zákona vrakem. V každém případě je to odpovědnost vlastníka vozidla podle kupní smlouvy, zápis v registru v takovém případe nehraje roli.

20.3.2006 9:21

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist