Přečetl jsem si celé znění této

Dobrý den, přečetl jsem si celé znění této novely a překvapilo mne ustanovení: Právnická nebo fyzická osoba za správní delikt odpovídá, pokud a) porušení pravidel bylo zjištěno prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích nebo se jedná o neoprávněné zastavení nebo stání, b) porušení povinností řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích vykazuje znaky přestupku podle tohoto zákona a  c) porušení pravidel nemá za následek dopravní nehodu. Rozumím tomu paskvilu dobře, že pokud úřad informuji že nebudu vypovídat a zároveň je upozorním že při té „pirátské jízdě vozidlo lehce (bez účastí policie) havarovalo, nemohou po mne vymáhat poplatek za právo nevypovídat??

Odpověď

Ano, i tento způsob argumentace jsem již zachytil. Bude možné to zkusit, uvidíme, jak se to ujme. Pozor ale na povinnosti ve vztahu k nehodě (někdy nahlásit policii, sepsat záznam).

18.7.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist