Parkování motocyklu na chodníku

Vážený pane doktore Berane,

Velice mě zaujal Váš článek o povinnosti šetření materiálního aspektu přestupku.

Obracím se na Váš právní úsudek s podobně důležitým a věčně probíraným případem motorkářských webů a stále častější realitou v ulicích. Tento případ je parkování motocyklů na chodníku.

Logika života ve městech nám motorkářům říká, nebudu brát místo autu, postavím motorku v místech, kde to nemůže nikomu vadit.
Zpravidla chodník, na kterém ovšem zůstane více než dostatek prostoru pro bezpečný pohyb chodců (alespoň 2 metry). např. http://postimg.org/image/x6nj873rz/

Kromě odstavce 2 §53 zákona o provozu na pozemních komunikacích to nemůže opravdu nikomu vadit. Doposud byl poměrně ze strany magistrátu klid, nicméně se začínají množit pokuty za zmíněný paragraf a tento problém nás začíná pálit.

Týká se dle Vás aplikaci materiálního aspektu také na tento případ? Případně co byste v takovémto případě doporučoval.

Děkuji za odpověď

Odpověď

Já k tomu napíšu samostatný článek, protože téma parkování motorek a např. přípojných vozidel na chodníku se objevuje opakovaně, nicméně na materiální aspekt bych v tomto ohledu nespoléhal.

10.10.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist