Špatná zkušenost s policií? Výsledky soutěže

Už víme, kdo podle vás napsal nejzajímavější zážitek s policií, a proto vyhrává antiradar Beltronics RX65 Euro.

Naše soutěž o antiradar zná svého vítěze! S pětadevadesáti platnými hlasy se jim podle hlasování čtenářů autowebu stal Petr Nejtek z Chebu, který zaslal do soutěže tento příspěvek:

Nezpomalil jsem na stopce tak, aby se mi zastavila kola. Hlídka mě stavěla o pár metrů dál. Novela zákona, která zařadila trestné body do našich životů, nebyla platná ještě ani dva měsíce a mně bylo vyhrožováno pokutou do výše 1000 Kč a jedním bodem. Policista při kontrole dokladů s úsměvem konstatoval: „Jé, my jsme sousedi. Bydlím tři domy od vás. A je to váš první přestupek. Tak to necháme za 200 a jeden bod.“ Měsíc jsem byl mimo republiku a po návratu jsem chtěl na úřadě výpis z karty řidiče. Chtěl jsem upozornit na skutečnost, že za stopku body být nemají. V kartě jsem mě k mému velkému údivu bodů 5! Podle §22/1f 5 200/1990 Sb. jsem byl obviněn z nezastavení vozidla na signál, který přikazuje řidiči zastavit nebo z nezastavení vozidla na pokyn „Stůj“ daný při řízení provozu na pozemních komunikacích osobou oprávněnou k řízení tohoto provozu. Sepsal jsem důkladnou stížnost a odevzdal ji na podatelně. Po uplynutí zákonné lhůty, kdy jsem měl být obeznámen o vymazání bodů jsem se dostavil na úřad, kde jsem se dostal až k vedoucímu odboru dopravy, který mi do očí řekl: „Víte, pan policista udělal chybu, a abychom vám mohli ty body umazat, on nám musí tu chybu písemně přiznat. Ale dosud si nějak nenašel čas, aby tak učinil, přeci jen z toho pro něj plynou určitá kárná opatření.“ Kupodivu další den již byly odmazány. A o tři dny později jsem měl na kapotě auta hřebíkem vyrytou různě klikatou čáru skoro 1,5 m dlouhou. Děsí mě představa, že to byl dotyčný policista. Může někdo takový skutečně projít přijímací psychotesty a dohlížet na dodržování zákonů?Za tento příspěvek posíláme do Chebu pasivní radarový detektor Beltronics RX65 Euro od výhradního distributora, společnosti antiradary.net, a Petrovi k výhře blahopřejeme!

Druhý exemplář stejného antiradaru máme připraven také pro jednoho z hlasujících, který hlasoval jako zaregistrovaný a přihlášený uživatel autowebu a jehož hlas jsme přijali jako 200. platný v pořadí. Bohužel se nám ho zatím nepovedlo kontaktovat prostřednictvím e-mailové adresy, kterou uvedl/a při registraci. Neuspějeme-li ani do čtvrtečního rána, vybereme náhradního výherce druhého antiradaru.

AKTUALIZOVÁNO 30. 6. 8:28: Druhý antiradar získává Petra Glazerová, která je kupodivu rovněž z Chebu.

Děkujeme všem soutěžícím za zaslané příspěvky. Rádi bychom se dočkali doby, kdy do ankety na téma „Popište svoji špatnou zkušenost s policií” nepřijde ani jeden příspěvek, protože nebude o čem psát. Mezitím ale vyjadřujeme své uznání všem, kteří se odhodlali pod svým jménem veřejně upozornit na nešvary v řadách policie.

redakce autoweb.cz

13.6.2010 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist