Raikkonen triumfuje ve Velké ceně Velké Británie

Druhá a třetí pozice patří vozům McLaren.

Kimi Raikkonen zvítězil ve Velké ceně Velké Británie. Lewis Hamilton, od kterého se očekávalo vítězství na domácí velké ceně, skončil na třetím místě – za svým týmovým kolegou Fernandem Alonsem.   Již před startem závodu se objevil problém na voze Felipeho Massy. Brazilci zhasl motor a musel být odtlačen do boxů. Ostatní jezdci museli proto odjet ještě jedno zaváděcí kolo. Lewis Hamilton startoval z pole position a zezačátku si držel vedení. Za ním se řadili Kimi Raikkonen, Fernando Alonso a Robert Kubica. Ralf Schumacher neodstartoval nejlépe, ze šestého místa se propadl o dvě pozice. Felipe Massa musel startovat z pit lane, ale velmi rychle se propracoval do první desítky.   Během pěti kol Massa předjel devět jezdců. Když narazil na Coultharda, čekal ho zajímavý souboj, Skot mu však nakonec podlehl. Po třinácti kolech se začal Kimi Raikkonen přibližovat k Hamiltonovi a pokusil se ho předjet. To se podařilo až po Hamiltonově zastávce v boxech. Raikkonen potom už nikomu nedal šanci připravit ho o vítězství. Po první zastávce v boxech bylo pořadí na čele závodu Raikkonen, Alonso, Hamilton. Zhruba v polovině závodu poškodil Alex Wurz vůz Scotta Speeda při pokusu o předjetí. Levá přední pneumatika jezdce týmu Toro Rosso nakonec donutila závod ukončit.   Ve 42. kole zajel Kimi Raikkonen do boxů s dostatečným náskokem na druhého Alonsa, své vedení si před vozy McLarenu dokázal udržet. Lewis Hamilton měl zřejmě problémy, jeho časy na kolo nebyly zdaleka tak dobré, jako v první polovině závodu. Felipe Massa se mezitím dokázal propracovat až na třetí místo, ze kterého zajel do boxů. Ke konci závodu sváděl boj s Robertem Kubicou o čtvrté místo, ale nakonec skončil pátý.   Kimi Raikkonen získal své třetí vítězství této sezony, Fernando Alonso a Lewis Hamilton skončili druhý a třetí. Jezdcům stáje BMW se také dařilo, Kubica a Heidfeld skončili čtvrtý a šestý. Kovalainen a Fisichella skončili na sedmém a osmém místě.       Pozice Jezdec Tým Rozdíl 1 Kimi Räikkönen Ferrari Vítěz 2 Fernando Alonso McLaren-Mercedes +2.4 s  3 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes +39.3 s  4 Robert Kubica BMW +53.3 s  5 Felipe Massa Ferrari +54.0 s  6 Nick Heidfeld BMW +56.3 s  7 Heikki Kovalainen Renault +1 kolo 8 Giancarlo Fisichella Renault +1 kolo 9 Rubens Barrichello Honda +1 kolo 10 Jenson Button Honda +1 kolo 11 David Coulthard Red Bull-Renault +1 kolo 12 Nico Rosberg Williams-Toyota +1 kolo 13 Alexander Wurz Williams-Toyota +1 kolo 14 Takuma Sato Super Aguri-Honda +2 kola 15 Christijan Albers Spyker-Ferrari +2 kola 16 Vitantonio Liuzzi STR-Ferrari +6 kol Nedokončil Jarno Trulli Toyota +16 kol Nedokončil Anthony Davidson Super Aguri-Honda +24 kol Nedokončil Scott Speed STR-Ferrari +30 kol Nedokončil Ralf Schumacher Toyota +37 kol Nedokončil Adrian Sutil Spyker-Ferrari +43 kol Nedokončil Mark Webber Red Bull-Renault +51 kol