Provokuje Porsche svým první elektromobilem Ferrari? Ve znaku a názvu má vzpínajícího se koně!

foto: Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche říká, že budoucnost se blíží, „protože již příští rok bude zahájena sériová výroba prvního čistě elektricky poháněného vozu Porsche.“ No, čistě filozoficky se budoucnost blíží bez ohledu na to, jestli bude či nebude uveden na trh ten který automobil, protože čas plyne jedním směrem, přávě od budoucnosti do minulosti, ale to bychom slovíčkařili.

I když hra se slovy nám ještě chvíli vydrží – pro Porsche jde o zásadní styl v hledání jmen nových modelů, něco ve stylu Tiger plus Leguan rovna se Tiguan. Označení Boxster vyjadřuje spojení motoru „boxer“ a karoserie „roadster“, Cayenne symbolizuje ostrost, Cayman je kousavý a hbitý, Panamera je více než „gran turismo“ a jako taková by mohla zvítězit i v dálkovém závodě Carrera Panamericana. Označení Macan je odvozeno od indonéského slova s významem „tygr“, protože kombinuje mrštnost, sílu, fascinaci a dynamiku.

Co tedy nový elektrický Taycan? Víme, že vychází z koncepční studie „Mission E“ – mimochodem toto označení se mezitím stalo symbolem kompletní elektrické ofenzivy značky Porsche – a znamená „čilý, mladý kůň“, přičemž podle výrobce čerpá inspiraci z centrální části loga Porsche, v níž je od roku 1952 skákající kůň. Takže žádná souvislost s italskou konkurencí zde vážně není!

13.6.2018 8:01 | zdroj: Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist