Hyundai i40 – Crash test Euro NCAP

Nový Hyundai i40 si také odnesl pětihvězdičkové hodnocení, ale ochrana řidiče nebyla při čelním nárazu úplně ukázková.

Ačkoli může hodnocení nového modelu Hyundai i40 vypadat velmi dobře, auto si nevedlo zcela přesvědčivě. Například ochrana řidiče nebyla úplně v pořádku – nohy (i přes kolenní airbag) vykázaly vyšší zatížení a ochrana hrudníku byla slabší, než bývá obvyklé. Body byly autu odečteny i za posun brzdového pedálu, který se posunul nejen o 65 mm proti řidiči, ale i o 14 mm vzhůru. Jinak si ale už auto vedlo dobře – A-sloupek se posunul jen o 11 mm a boční náraz i náraz na sloup neznamenají významné riziko.

Hyundai i40 fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Hyundai i40 fotogalerie

Bez problémů proběhl i test ochrany krční páteře při nárazu zezadu. Ochrana dětí je ve voze Hyundai i40 dobrá a komisaři Euro NCAP byli s průběhem testu spokojeni. Horší už to bylo s ochranou chodců – Hyundai je docela nepřátelský a dostal jen 43 % bodů. Euro NCAP ale tvrdí, že je znát v této oblasti postupné zlepšování u všech výrobců.

Hyundai i40 dostal kladné body i za vybavenost elektronickými asistenty – ESP je samozřejmě v základní výbavě, stejně tak připomínače nezapnutých pásů a na přání i omezovač rychlosti.

autoweb.cz

25.8.2011 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist