Ford ukazuje, jak jednou možná budou auta projíždět křižovatkou. Bez předností a bez zastavení!

Zdá se, že v budoucnu se dočkáme toho, že ve vlastních autech budeme sedět jen jako pasažéři a že veškerou komunikaci necháme jen a jen na nich. Tak nějak si to asi představuje automobilka Ford.
ford-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: Youtube.com

Ta v současné době vyvíjí a testuje zbrusu nový systém s názvem Intersection Priority Management. Ten by měl vyřešit fakt, že dle statistik trávíme na semaforech při čekání na zelenou každý rok až dva dny. A ačkoliv souhlasíme s Fordem, že jde o úplně ztracený čas, který asi každý umí trávit jinak a lépe, nevíme, jestli se nám jeho absolutní dopad zamlouvá.

Systém totiž funguje na principu toho, že místo řidičů spolu budou zcela komunikovat jen a pouze auta. Ta si dají navzájem vědět to, které přijede ke křižovatce jako první, které kam odbočuje a které třeba hned za křižovatkou zastavuje. Na základe toho systém vyhodnotí to, v jakém pořadí auta projedou křižovatkou. K tomu všemu ale bude potřeba, aby tento nebo podobný systém byl nainstalován v každém autě, které se bude pohybovat na silnici a aby řidiči do řízení nijak nezasahovali.

Jsme to totiž my řidiči, kdo dělá na silnicích zmatky, nehody a problémy. Ford ovšem počítá s tím, že jeho systém může správně fungovat jen v ten moment, kdy žádné zmatky nenastanou. Znamená to tedy, že se opravdu časem budeme muset vzdát řízení? Vypadá to, že ano. A chápeme, že bezpečnost je na prvním místě, ale za jakou cenu? Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět.

 

24.10.2018 8:00| autor: Anna Russová
Více o tématu: autaFord

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist