Ford Mustang v rukou dalšího tupce: Chtěl spálit gumy, místo toho zapálil celé auto

Když se necháte strhnout davem a trápíte své auto až přespříliš, nemusí to skončit nadšeným aplausem od diváků, ale požárem a velkou ztrátou.
ford-mustang-fire-1100x618.jpg Zdroj: Youtube

Pánové, sáhněme si do svědomí. Ego je děsivá věc. Jak ukazuje video, stačí silné auto, spousta ega a pokřikující dav, aby z toho byl jeden velký průšvih. Tak nějak by se dal shrnout obsah videa, které najdete níže. Hlavním aktérem videa je majitel Fordu Mustang GT, tedy celkem hravého a výkonného auta, které poutá velkou pozornost. A ještě větší ta pozornost je, když na srazu milovníků nejen upravených aut s Mustangem zapálíte gumy.

Zní to jako super nápad, ukázat všem, jak skvěle umí vaše auto udělat mezi diváky oblíbený burnout. Jen málokdo ví, že Mustang je vybaven systémem, díky kterému s ním zvládne zapálit gumy i malé dítě. Pořád to vypadá velmi dobře, tak nikdo žádnou elektroniku řešit nebude. Ale ani elektronika není proti lidské blbosti všemocná. Když to celé přeženete, celé auto, hlavně tedy výfukové potrubí, se může snadno rozpálit tak, že k ničivým plamenům je to jen kousek.

A přesně to se stalo na akci v texaském Westlake. Nejprve dav dotyčného majitele Mustangu povzbuzoval, aby rychle zjistil, že má auto problém. Místo od pneumatik se mu totiž začalo kouřit od výfuku, který, jak se ukázalo, se rozžhavil doslova do běla, a navíc se začal rozpadat. Ačkoliv se někteří snažili počínající požár uhasit, bylo to zbytečné, protože plameny začaly šlehat i z motorového prostoru. A pak už to šlo rychle. K autu se sice celkem rychle dostali hasiči, ale i tak z něj mnoho nezůstalo. Respektive z něj zůstala jen půlka. Zajímavé je, že ačkoliv auto hoří, tak mu stále svítí zadní světlomety.

Smutné na tom celém nakonec není, to, že auto shořelo, ale chování lidí, kteří stojí kolem. Někteří se sice snažili pomoci, ale našlo se i pár pitomců, kteří na zoufalého majitele křičeli, jestli a za kolik jim prodá kola nebo světlomety. Prostoduché a velmi hloupé.

20.3.2019 9:00| autor: Tomáš Malík
Více o tématu: autoFordFord Mustangkola

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist