Nejlepší česká volejbalistka je kočka, která jezdí v drsném muscle caru (rozhovor)

Česká profesionální volejbalistka působila v Itálii, v Turecku, v Číně, v Polsku a v současné době hraje za ruský klub Dinamo Moskva. Před rokem si udělala radost červeným Fordem Mustang. Jak se jí v něm jezdí?
781a9083-1100x618.jpgCelá galerie 9 Zdroj: Archiv

Mustanga máte na maďarských značkách. Jak to?

Přítel je napůl Němec a napůl Maďar. V Budapešti si stavíme dům a brzy bych se tam měla stěhovat. Vedle toho, že mám maďarské značky to ještě znamená, že toho hodně najezdím, protože když nejsem v Rusku u svého klubu, bydlím v Liberci.

O Mustangu se říká, že je to auto pro petrolheady. Jste petrolhead?

To jako jestli mám ráda, když se pálí benzín? Ten termín jsem nikdy neslyšela, ale jestli ho dobře chápu, je to název pro lidi, co mají rádi silné motory. Nečtu Top Gear ani Speed a přece jen jsem ženská, ale svého mustanga mám ráda.

Proč zrovna Mustang?

Je to nejhezčí auto. Mám verzi EcoBoost s 2,3 l motorem, takže to ještě není ten nejnadupanější, ale i tak se s ním jede pěkně. Využívám ho jako své letní auto v době, kdy mám přestávku v lize a jsem doma. V Rusku jezdím v Peugeotu 308, který fasuji od klubu Dinamo Moskva.

Které z aut máte raději?

Asi toho mustanga (smích). Je lepší asi ve všem snad až na kufr, do kterého se moc nevejde.

Proč červená? Jiná barva nepřicházela v úvahu?

Červená mě baví, protože v ní je největší drak. Všude je hned vidět. Tuhle u mě na semaforu zastavil motorkář a ukazoval, ať ho trochu potúruju.

Jak chlapi reagují, když vidí blondýnku v takovém autě?

Chlapi koukají, ale ne na mě jako spíš na to auto. Na mě koukají, až když vystoupím, protože když sedím v autě, tak ještě neodhadnou mou výšku.

Jak se svými 188 cm poskládáte za řízení?

Já se poskládám dobře, ale za mnou už se nikdo nevejde. Přítel má dva metry, takže v našem případě je mustang auto pro dva.

Mustang je pro mnohé auto snů. Splnila jste si s ním svůj sen?

Splnila, protože hezčí auto neznám. Otázka, co s ním samozřejmě nastane, až přijde rodina. Ale když to finance dovolí, ráda bych si ho nechala jako auto pro radost.

Jezdíte do myčky nebo sázíte výhradně na ruční mytí?

Na to mám asi trochu úchylku. Nikdy bych ho nenechala poškrábat kartáčema. Auto si nechávám mýt v obchodních centrech jako třeba na Andělu v Praze. Objednám se, přijedu, udělám si radost nákupy, a pak na mě dole v garáži čeká pěkné čisté auto. Auta jako mustang podle mě nemůžou jezdit špinavá. V létě musí mušky ze skla a ze světel hned pryč. To samé platí pro interiér. Mám ráda v autě čisto a pořádek. Ale nejsem zas tak úzkostlivá, že by se u mě v autě nesmělo jíst.

Máte nějaký oblíbený film o autech?

Byla jsem v kině na filmu Rivalové o Niki Laudovi a Jamesi Huntovi. Líbil se mi, ale motorsport nesleduji a o auta se nijak zvlášť nezajímám.

Jezdíte jako Niki Lauda?

Když někam pospíchám, tak na to trochu šlápnu. Prásknu na sebe, že občas jezdím rychleji.

Bourala jste?

S mustangem ne. Ale jednou jsem jela na reprezentační zápas v Brně a nedobrzdila jsem před zúžením. Naštěstí to odnesly jenom plechy a moje ruka, která to koupila, když vystřelil airbag.

Zažila jste v autě nějaké jiné děsivé okamžiky?

Loni na D1, když to v protisměru nezvládl řidič porsche a jednu chvíli to vypadalo, že vyletí do protisměru přímo před nás. Zastavila ho ale svodidla. Taky se bojím zvěře. Jednou jsem takhle srazila srnu. To bylo také na D1.

Myslíte, že se dožijeme dne, kdy bude celá D1 opravená?

Pohybuji se mezi Libercem a Budapeští, odkud je můj přítel. Takže po dé jedničce jezdím poslední tři roky velmi často a myslím, že vypadá pořád stejně. Možná i hůř. Nezbývá nám, než doufat.

Umíte si představit, že byste jezdila v autě na dobíjení?

Chápu, že k tomu asi jednou dojde, protože k elektromobilům všechno směřuje. Ale jezdit v autě bez zvuku není ono.

Tak přece jen jste petrolhead! Působila jste v klubech po celém světě. Jak vnímáš české řidiče ve srovnání s těmi, co jsi zažila venku?

Mimo jiné jsem žila v Istanbulu, v Šanghaji nebo v Moskvě. Pro všechna tři města jsou příznačné zácpy se vzdálenostmi na dvacet minut, které se jezdí dvě a půl hodiny. Zejména ruští řidiči jsou velmi netrpěliví, vždycky se všude nacpou a způsobí, že se všechno zastaví. Proti nim jsou řidiči v Česku hodně v pohodě.

Měli by mít i čeští řidiči možnost dát si jedno pivo, jako je tomu v západní Evropě?

Mám zkušenost z Německa nebo Itálie, kde to takhle funguje a nevidím na tom nic špatného. U nás by se asi muselo kontrolovat, zda bylo to pivo doopravdy jen jedno.

Když jedete daleko, pouštíte si rádio nebo si zpíváte?

Muziku mám na dlouhých cestách ráda. Pouštím si Evropu 2 a když už máme všechny písničky oposlouchané, přejdu na Impuls. Ze všechno nejraději mám ale playlisty z belgického elektronického hudebního festivalu Tomorrowland. Na ten bych se mimochodem jednou moc ráda vydala.

Dokážete si v autě něco opravit? Třeba vyměnit kolo?

S mustangem jsem se zatím nedostala do situace, kdy by to bylo třeba. Ale s kamarádkou jsme jednou měly defekt a kolo nám vyměnil až řidič, co jel kolem a viděl u silnice dvě bezradné blondýnky.

Jakou navigaci používáte?

Do loňského roku jsem měla ráda Waze. Kromě objížděk ukazovala třeba i zvěř u silnice. Když mě varovala před srnkami a ty srny tam pak opravdu byly, říkala jsem si, že je to navigace snů. V poslední době mi ale přijde, že už se na ni nedá tolik spolehnout a třeba mi místo pěti hodin do cíle napočítala osm. V poslední době jsem se proto vrátila ke Google Maps.

23.8.2019 6:12| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist