Citroën oživuje legendu Ami. Co následuje po ošklivém káčátku se zkoseným oknem?

Citroën byl již od svého založení v roce 1919 vždy odrazem své doby, kdy přicházel s nekonformními a revolučními vozy, které se pak v očích motoristů staly ikonami. Na ženevském autosalonu 2019 představuje v předpremiéře svůj svobodomyslný přístup k řešení městské mobility. Stejně jako ve své době model 2 CV učinil široce dostupným pohyb po celé zemi, tak Ami One Concept svým unikátním charakterem, který obhajuje novou automobilovou zkušenost, uvolňuje městskou mobilitu každému.

Značka hodlá s tímto jedinečným nástrojem městské mobility – který pro ni představuje nové pole působnosti v rámci přechodu na jiné zdroje energií – osvobodit individuální mobilitu ve městě. Citroën pojal Ami One Concept jako alternativu k hromadné dopravě (autobus, tramvaj, metro) a k jiným individuálním jednostopým dopravním prostředkům (kolo, skútr nebo koloběžka). Velmi kompaktní (250 cm) dvoumístný Ami One Concept, který díky svému tvaru působí robustně, přináší posádce možnost pohybovat se po městě velice obratně.

Uzavřená kabina zajišťuje pasažérům ochranu například při nepříznivém počasí. Architektura a design, při jejichž koncipování hrála největší roli funkčnost a praktičnost, umožňují objevit nové zážitky z řízení. Ami One Concept je dostupný pro každého, kdo dosáhl 16 let (evropský průměr/v závislosti na legislativě). Je určen pro zákazníky ve městě (bez ohledu na to, zda vlastní řidičské oprávnění či nikoliv), kteří sdílí se značkou stejnou lásku ke svobodě pohybu.

Ami One Concept je věrný sloganu značky „Inspired By You“, nabízí 100% konektivitu a opírá se o 100% digitální ekosystém od seznámení se s vozem až po jeho použití. Ekosystém nabízí inovativní „on demand“ využití, který platí pro každý krok (on-line prezentace, žádost o testovací jízdu, konfigurace služeb, rezervace a předání) a umožňuje zákazníkům snadno si vybrat dobu zapůjčení, která nejvíce vyhovuje jejich potřebám. Digitální zkušenost pokračuje novou mobilní aplikací pro řízení vozu i cesty.

Jako objekt s konektivitou, navržený pro větší svobodu, nabízí Ami One Concept i nové způsoby využití. Citroën usnadňuje svým zákazníkům přístup k mobilitě tím, že jim prostřednictvím digitálních systémů nabízí různé možnosti sdílení nebo pronájmu automobilu, díky čemuž dokáže vyhovět veškerým potřebám zákazníků z hlediska cestování a různých typů použití (příležitostné či pravidelné, s rodinou či s přáteli, individuální či sdílené).

Systém se přizpůsobuje uživateli a je schopný mu nabídnout rychlou akci. Zákazník může využít Ami One Concept na dobu minimálně 5 minut a kdykoliv tuto dobu prodloužit na několik hodin, a to „all inclusive“ a bez pevného závazku. Nabídky sdílení nebo půjčování lze upravovat podle potřeb mobility každého jednotlivce a reagovat na požadavek 5 minut, 5 hodin, 5 dní, ale také na trvalejší potřeby s nabídkami zapůjčení na dobu přesahující 5 měsíců nebo dlouhodobého pronájmu na 5 let.

21.2.2019 6:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: Citroën

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist