V roce 2003 jsem prodal vůz

V roce 2003 jsem prodal vůz bazaru, odevzdal veškeré TP a doklady majiteli bazaru. Podepsal jsem plnou moc k odhlášení vozu z registru s tím, že pro sepsání smlouvy se dostavím následující nejbližší dny. Majitel bazaru byl můj známý. Ten se ale "ztratil" neznámo kam. Já převzal pouze peníze /jednalo se o zanedbatelnou částku/. Před měsícem jsem dostal od Soudu v souvislosti s případem dražby majetku předešlého majitele auta vyrozumění, že jsem uveden v registru vozu jako majitel a mohu si zažádat o vynětí vozu ze seznamu majetku. Já jim obratem sdělil, že vůz nevlastním od roku 2003. Můj dotaz zní: Jak postupovat v případě, že nemám smlouvu o prodeji auta, bazar neexistuje a já nemám TP od vozu. Policie ani odbor dopravy nemají řešení. Pojistku nikdo neplatí a nemohu dohledat nového majitele. Jak je to s odhláškou z registru a co mohu čekat za neplacení pojistky.

Odpověď

Podstatné je to, zda můžete prokázat prodej vozidla. Jestli ne (když nemáte smlouvu), tak je auto pořád Vaše. Nechte si vydat duplikáty dokladů a pak s ním naložte dle vlastního uvážení.

16.8.2008 2:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist