Správné označení modré zóny v Praze 2

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je nějaká možnost odvolání proti odtahu vozidla z tzv. modré zóny, která je označena pro řidiče velmi matoucím způsobem. Včera mi bylo odtaženo vozidlo z ulice Wenzigova, Praha 2, kde na vjezdu do této ulice z magistrály (směr z centra) je svislá dopravní značka označující vyhrazené parkoviště. Podél ulice je pak vodorovná modrá čára, která však v místě, kde bylo vozidlo zaparkované, již není. Proto jsem zde vozidlo zaparkovala v domnění, že modrá zóna skončila a tudíž se žádného přestupku nedopouštím. Opak byl pravdou. V tomto případě považuji vodorovné značení za klamné, neboť výklad všech orgánů (MP Praha, dopravní odbor MČ Praha 2) je takový, že svislá značka má přednost, a proto vyhrazené parkoviště končí až křižovatkou, tj. vjezdem do ulice Ke Karlovu. Nebylo by tedy pro všechny lepší, kdyby se vodorovné značení vůbec neužívalo? Děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď

Na modře označený obrubník se v tomto případě nemůžete spoléhat. Svislé dopravní značení bude v této situaci tak jako tak rozhodující.

14.4.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist