Obytná zóna a stání u garaže

Dobrý den,

na jednom ze sídlišť, kde bydlím, je celá oblast sídliště označena jako obytná zóna dopravní značkou IP 26a resp. IP 26b. Je zde nedostatek parkovacích míst a po 12-ti letech se strážníci MP vyjádřili o částečném stání na vlastním soukromém pozemku před garáží a částí přesahující cca. 40cm do komunikace, že je nedovolené (předek vozu až po zadní nápravu stojí před vjezdem do garáže na vlastním pozemku). Celá komunikace má šířku od plotu k obrubníku cca 5,25m, ulice je slepá (byť není tedy označena dopravní značkou) a obousměrná. Po odečtení přesahu zbývá cca 4,8m šíře komunikace. Pokud tomu dobře rozumím jde o to zda přesah vozu tvoří překážku v obytné zóně či nikoliv a také o to, zda jde o dovolené stání v obytné zóně, které je povoleno pouze na vyznačeném parkovišti (toto je argumentace strážníků MP).

Chtěl bych vás touto cestou požádat o vyjádření a o názor, zda se jedná o přestupek proti dopravním předpisům a příp. jak situaci řešit. Město začalo zvyšovat počet parkovacích míst se šíří 2m, a to celkem i na nesmyslných místech, což nevím zda je dle normy úplně v pořádku, kdy tato místa jsou i v těsném kontaktu vedle zdí. Navrhovali jsme vytvoření parkovacího místa před garáží (soukromý pozemek + přesah).

Zvyšováním parkovacích míst v zóně za každou cenu mi připadá jako degradace obytné zóny než, kdyby bylo povoleno ono stání pro cca 25 domů.

Prosím o vaše vyjádření.

Odpověď

Promiňte, ale jaký máte k výše uvedenému přesně právní dotaz?

21.11.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist