Náhradní vozidlo

Dobrý den.
Během parkování mi bylo poškozeno vozidlo. Policie dotyčného pachatele i díky kamerovému systému vypátrala. (tehdy jěště neznámý od nehody ujel ) Jeho pojišťovna vinu uznala a bude škodu hradit. Včetně náhradního vozidla, ale prý jen po dobu opravy. A co doba než se pojišťovna vyrovná se servisem ? ( prý dostanu vůz zpět od servisu, až po tom, co servis obdrží krycí dopis )Mám právo, a za jakých okolností , užívat náhradní vůz až do předání opraveného vozidla servisem ? Existuje nějaká norma do kdy musí pojišťovna poslat krycí dopis, či uhradit fakturu ? Případně na co si mám dát pozor při předávce vozidla do servisu a převzetí náhradního vozu ?
Předem děkuji za Vaše vyjádření a přeji hezký den
RM

Odpověď

Pojišťovna bude krýt náklady náhradního vozidla po dobu nezbytné opravy. Jakmile je auto opraveno, je na Vás zaplatit, vyzvednout si ho a náklady pak vymáhat z pojišťovny. V okamžiku, kdy je auto opraveno, už totiž nic nebrání jeho užívání (když samozřejmě zaplatíte za opravu). Žádné lhůty pro krycí dopisy nejsou, ostatně pojišťovna není povinna něco krýt dopisem. Pokud chcete auto hned, doporučuji zaplatit servisu a fakturu pak poslat na pojišťovnu.

23.8.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist