Měl bych dotaz k materiálnímu aspektu

Dobrý den, měl bych dotaz k materiálnímu aspektu přestupku. 1)Je rovná dvouproudová silnice v obci, na niž jsou přechody pro chodce. Stačí to pro naplnění materiálního znaku nebo musí být i nějácí lidé před přechodem? Počasí, automobil i řidič tak na průměrné úrovni. Překročení o cca 10-20km/h? 2) Je právně v pořádku, že je před křižovatkou na hlavní silnici snížená rychlost, pokud ten z vedlejší má dobrý výhled? Nechápu totiž důvod toho snížení. Naopak to zdržuje obě strany. Navíc pokud se srazí tak v danám případě to bude viník, tan co nedal přednost. A lze tady spoléhat na materiální aspekt? Vím, že v obou případech je to individuální záležitost, ale k čemu by jste se přiklonil Vy za průměrných okolností? Děkuji za odpovědi.

Odpověď

ad 1) Co bude nebo nebude stačit, záleží na posouzení konkrétních okolností. Rozhodně čím víc argumentů, tím vždy lépe.

 

ad 2) Já často také nechápu, jak někdo uvažuje o tom, kam a proč umístí nějaké rychlostní omezení. Rozhodování úřadů v tomto směru postrádá často zcela logiku.

 

Já se obecně vždy přikláním ve prospěch materiálního aspektu.

29.11.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist