Mám octavii i 4×4 1.9 tdi

Mám Octavii I 4×4 1.9 TDI a ten systém pohonu „na všechna kola“ nefunguje zrovna ideálně. Rozdíl oproti předokolce je hlavně v multi-linku vzadu. Našel jsem ale tohle:http://www.sqsracing.com/cz/index.php?load=katalog&act=tuning&sel=haldexJe možná aspoň malá část toho, co se tam tvrdí? Anebo je možné nějakým jiným způsobem (vyjma koupě Subaru) mít 4×4? Předem děkuji za radu.

Odpověď

Předesílám, že se neopírám o nic jiného než o vlastní názor – takto upravené auto jsem neřídil a neznám nikoho, kdo by měl s nabízenou úpravou osobní zkušenost. I když se pokusím zapomenout na úsměvné přirovnání k vozům WRC, myslím, že je to typický příklad tuningu, kdy „ladič“ pro stromy nevidí les. Zaprvé si nedokážu představit, jak lze podomácku napsat software pro mezinápravovou spojku a nenadělat přitom víc škody než užitku. Jedoucí automobil je z fyzikálního hlediska složitý problém s ohromným množstvím proměnných.Zadruhé, a to je podle mě mnohem vážnější, Haldex ve Vašem autě není dimenzován na trvalejší přenos točivého momentu dozadu. Úprava, která by nechala spojku sepnutou stále nebo téměř stále, by téměř jistě vedla k přehřívání celé sestavy a brzkému zničení přinejmenším třecích segmentů.

29.2.2008 8:34

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist