Dostal jsem se do následující situace.

Dobrý den. Dostal jsem se do následující situace. Před několika lety jsem vlastnil auto, které však bylo registrované na známého, který s tím, že ho nebudem na mě přepisovat souhlasil (bez jakékoliv písemné kupní smlouvy). Na auto jsem měl svým jménem i uzavřené povinné ručení (v registru jsem však jako provozovatel uveden nebyl).Po nějaké době jsem auto opět prodal (opět bez kupní smlouvy) a předal kupujícímu i TP a kontaktní údaje na vlastníka auta, ať si mezi sebou provedou převod.Ten se však s vlastníkem nespojil a auto rozebral na díly a zničil i TP. Původní vlastník auta teď, kdy mu hrozí postihy za nepojištěné vozidlo, auto převedl na mne aníž by mně o tom informoval a zjistil jsem to nyní, když mi přišla obsílka z ČKP.Já tedy nemám ani doklady ani vozidlo, které už více než pět let nexistuje a musím platit pokutu a pov. ručení.Jaké mám z této situace východisko?

Odpověď

Bez kupní smlouvy máte dost problém. To byste jedině musel přitlačit na toho "kupujícího", ať Vám teď podepíše kupní smlouvu nebo že nahlásíte, že Vám auto ukradl. Když by Vám jí podepsal, tak si necháte udělat duplikáty dokladů, auto na něj odhlásíte a pak ať si dělá starosti on, když s autem takhle naložil.

20.2.2009 5:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist