Dobrý deň, dnes som si za

Dobrý deň, dnes som si za stieračom našiel lístoček s nadpisom „Výzva pro osobu podezřelou ze spáchaní přestupku“, popis priestupku (stání ve druhé řadě) a vetou „Dostavte se nejpozději do 5 dnů na služebnu městské policie, uvedenou v této výzvě“. Jedná sa o Městskou policii hl. m. Prahy. Nie je takáto výzva protizákonná? Na základe akého zákona má polícia právo takúto výzvu vydať a komu je vlastne určená, keďže „osoba podozrivá“ nie je na výzve nijak špecifikovaná? Nejedná sa o prekročenie právomoci verejného činiteľa alebo niečo podobné? Vychádzam z toho, že polícia smie konať iba to, čo jej zákony dovoľujú a takúto výzvu jej podľa mňa žiaden zákon nedovoľuje. Ďakujem za odpoveď, lístok budem samozrejme ignorovať.

Odpověď

Tu výzvu můžete ignorovat. Nemá náležitosti doručovaného předvolání podle správního řádu, takže nemá právních účinků vůči komukoliv. Je to jen způsob, jak si strážníci zjednodušují v rozporu se zákonem papírování.

12.8.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist