Děkuji za odpověď mé otázky z

Vážený pane doktore, děkuji za odpověď mé otázky z 28.4.18:39hod, na kterou navazuji konkrétním případem: Před dvěma lety bylo odtaženo vozidlo a umístěno na záchytném parkovišti. Soukromý subjekt – nájemce záchytného parkoviště, nyní zjistil, že vozidlo bylo odtaženo s odcizenou SPZ a podle č.motoru a č.karosérie zjistil, že je evidováno na DI na mé jméno, ačkoliv toto vozidlo jsem před téměř pěti lety prostřednictvím autobazaru (na základě uzavřené smlouvy o zprostředkování prodeje ojetého motorového vozidla) prodal. Prodej však proběhl bez účasti kupujícího, kterého zastupoval pracovník autobazaru, bez další kupní smlouvy, pouze proplacením kupní ceny v hotovosti, která byla dohodnuta v uvedené smlouvě o zprostředkování a proplacena pracovníkem autobazaru. Převod na DI měl (také na základě výslovně uvedeném bodu smlouvy o zprostředkování a mé plné moci) zajistit zprostředkovatel. K převodu na DI však pravděpodobně nedošlo, další osud tohoto vozidla mi nebyl znám, až do dnešní doby, kdy nájemce parkoviště na mě vymáhá úhradu, která pochopitelně značně převyšuje reálnou hodnotu vozidla.Domnívám se, že prodej pozidla byl úhradou kupní ceny a předáním předmětné věci kupujícímu uskutečněn a povinnost převodu vozidla na DI přešla na základě smlouvy o zprostředkování na zprostředkovatele a tudíž se necítím vlastníkem tohoto vozidla a vázán povinnostmi vyplývajícími z vlastnictví věci.

Odpověď

Převod vozidla v evidenci vozidel není podstatný, důležité je, zda bylo vozidlo prodáno. Pokud ano, pak Vás další souvislosti týkající se tohoto vozidla netíží. Prodej je perfektní uzavřením smlouvy a předáním věci. Lze tedy doporučit odkázat na nového vlastníka podle kupní smlouvy.

1.5.2006 7:57

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist