Byl jsem dle mého názoru šikanován

Vážený pane doktore,byl jsem dle mého názoru šikanován policejní hlídkou, která se při řešení mého přestupku (stání na klikaté žluté čáře u krajnice z důvodu přehřátí motoru) chovala velice neprofesionálně. Policisté bez čepice, vulgární poznámky (mezi sebou) na mou osobu, stání celou půl hodinu na stejném zákazu bez majáků za mým vozem, ještě dříve, než začali můj přestupek vůbec řešit atd.. Jednalo se o státní policii. Nebránil jsem v žádném způsobem provozu. Na místě jsem nic neplatil a do zápisu o přestupku jsem uvedl, že nesouhlasím s postupem policie. Na mé výzvy, že bych rád sepsal řádný protokol na služebně nebyl brán zřetel.Podal jsem stížnost na postup policie, která byla řešena skupinou vnitřní kontroly. Po výslechu, kdy se vyšetřovatel "nestačil divit" tomu, co shlédl na mé fotodokumentaci, mi zhruba po měsíci poslal vyjádření, že má stížnost je NEOPODSTATNĚNÁ!Nyní jsem obdržel pozvánku na MgM k přestupkové komisi.Poraďte mi prosím, jak mám dále postupovat, když jsem byl od policie takto neprofesionálně řešen a nyní mi hrozí pokuta (pokud se pletu opravte mě, prosím) až do výše 2.500,- Kč. Mohu se někde odvolat? A jak u přestupkové komise argumentovat, když na názory občana není většinou brán zřetel.Myslím si, že když se ke mě bude policista chovat velice arogantním a nadřazeným způsobem, mám právo s ním daný problém nadále neřešit a pokračovat s policistou jiným a nezaujatým. Ale nevystavit se vyšším sankcím za cenu ponížení mi nepřijde v právním státě normální.PS: i když jsem na tomto místě parkoval z důvodu technické závady a celou dobu jsem byl u vozidla, klidně bych s pokutou sohlasil, pouze ale v případě profesionálního jednání policisty.Ještě jednou děkuji za Vaší reakci.

Odpověď

Neprofesionální postup policie nemá vliv na to, že jste se přestupku dopustil a že Vám za něj hrozí sankce. Tím argumentovat nemůžete, neboť to spolu z hlediska zákona nijak nesouvisí.

1.3.2007 8:53

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist