Roush P-51B Mustang již příští rok

Příští rok se můžeme těšit na velmi exkluzivní edici upraveného Fordu Mustang.

Když slyšíme jméno Roush, vybaví se nám obří osmiválce s ohromnými kompresory, jež dohromady dávají tolik výkonu, že by s ním šlo otáčet osou Země.

Minulý rok jsme mohli spatřit omezenou sérii Fordů Mustang P-51A, kterých se původně mělo vyrobit jen 51, ale zájem zákazníků byl tak velký, že Roush postavil rovnou 100 takto upravených aut. V roce 2009 se dočkáme stejného čísla, i když opět bude záležet především na zákaznících a tloušťce jejich peněženek.

Roush P-51B Mustang se příliš neliší od první verze P-51A, dostane pouze větší a účinnější brzdy, upravený podvozek a pár optických vylepšení, aby bylo možné od sebe obě verze rozlišit. Motor zůstane stejný jako v sériovém Mustangu, tedy osmiválec 4,6 l. Jeho kompresní poměr byl však snížen z 9,8 na 8,6:1, aby vydržel nápor kompresoru, který pomůže vyhnat výkon až na 510 koní.

Rozepisovat dopodrobna všechny technické změny oproti sériovému Fordu Mustang nemá smysl, neboť u tohoto velmi speciálního vozu jde především o design a exkluzivitu. Určitě jste také poznali, že automobil vzdává hold legendární stíhačce, která má na kontě přes 700 zničených nepřátelských letounů během svého působení na evropské západní frontě od června 1944 do května 1945.

Přestavba na P-51A stála okolo 31 000 dolarů (620 000 korun) a u nového P-51B se očekává podobná cena. Zatím ale není známo, kdy se přesně nový Roush P-51B Mustang objeví.

autoweb.cz

13.11.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist