Starosta Vilniusu ničí špatně zaparkovaná auta

V litevském hlavním městě Vilniusu vládne cykloterorista. Nechal všude vybudovat pruhy pro cyklisty a pak ničí auta, která na nich zastaví.

Už dávno lékaři přišli na to, že nadměrné používání bicyklu jako dopravního prostředku poškozuje sexuální zdraví a s tím spojené i zdraví duševní. O tom se nyní mohou přesvědčit řidiči v litevské metropoli Vilniusu, jejíž starosta je vášnivým cyklistou. Ale když si někoho takového zvolili… Hitler se také dostal k moci legálně ve svobodných volbách.

Podle dostupných zpráv starosta nechal téměř všude podél ulic vybudovat pruhy pro cyklisty, ale prý na nich parkují drzí bohatí řidiči v drahých autech. Ano, starý mercedes přitažený z východního Německa je opravdu drahé luxusní auto… Starosta si tak vypůjčil obrněný transportér a rozhodl se auto demonstrativně zničit. Chce tím vyslat vzkaz všem, kteří parkují v centru města nezákonně.

Oficiálně tohle bylo jen představení pro kamery a fotoaparáty médií, kterým chtěla radnice vyslat vzkaz, že si nepřeje v centru hlavního města žádná špatně zaparkovaná auta a že nebude rozlišovat, zda je to stará Lada nebo Rolls-Royce. Bohatí řidiči prý neřeší pokuty za špatné parkování a dál stojí, kde je to zakázáno. A zřejmě to zafungovalo. Jenže takhle kvůli cyklopruhům určitě zmizela z centra města parkovací místa a lidé nemají kde stát. Aspoň ale obyvatelé Vilniusu ví, že nic se nesmí přehánět. A pro nás je to poučení – nevolit do místního zastupitelstva nikoho, kdo je vášnivý cyklista.

autoweb.cz

4.8.2011 6:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist