Porsche 919 Hybrid Evo by se časem na Ringu mohlo dostat hluboko pod rekord. Výpočty jsou ohromující

Porsche drží absolutní rekord na okruhu Nürburgring už dlouhé desítky let, na tom by se nic změnit nemuselo, jen by se mohl docela razantně změnit onen čas. Výpočty z reálných jízd prozrazují, že by to mohlo být okonce kolem 5 minut. Možná i méně.
rekord-video-porsche-919-evo-nurburgring.jpg Zdroj: archiv redakce

Zdroj: Porsche

S takovou teorií přišel ve svém videu Misha Charoudin, který se k trati při jízdách Porsche postavil. Za volantem se s největší pravděpodobností (podle helmy) nachází závodník Timo Bernhard. A ten zná dobře nejen samotné auto, ale i tento epický německý okruh.

Predikce časů Charoudin provádí podle vysílaček traťových maršálů a jejich hlášení průjezdů v různých bodech na trati. Podle toho je závodní speciál 919 Hybrid Evo v první povonině trati přibližně o půl minuty rychlejší než Porsche 911 GT2 RS při své rekordní jízdě.

Ve druhé polovině už je to rozdíl více než minutový. 919 bude mít navíc výhodu ve vyšší maximální rychlosti, protože 911 GT2 RS nedokázala na více než dvoukilometrové rovince vyvinout vyšší rychlost než 307 km/h. I to ubere na výsledném čase ve srovnání s 911 GT2 RS několik dalších sekund.

V neprospěch rekordního času mluví jen vysoké teploty, protože ty nesvědčí ani motoru, ale ani pneumatikám – asfalt byl rozpálený i na více 50°C.

Podle všeho to tedy vypadá, že rekord padne. Otázkou jen zůstává, jaká číslica bude na výsledném čase na začátku. Bude nový rekordní čas začínat 6? Nebo snad 5? Anebo se povede vše naprosto ideálně a Porsche se dostane dokonce pod 5 minut? Nechme se překvapit.

11.6.2018 11:00| autor: Pavel Srp | zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=pkwZbu-aaX4

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist