Honda FCEV předpovídá budoucnost elektromobilů

Futuristický koncept nahlíží do blízké budoucnosti a ukazuje, jak by mohla vypadat další generace elektrických aut poháněných palivovými články.

Honda FCEV je koncept předpovídající budoucnost elektrických aut s palivovými články. Automobilka Honda má s touto technologií bohaté zkušenosti, nyní ji ztělesňuje ve futuristicky tvarovaném konceptu s ostře řezanými linkami. Siluetou a zakrytými zadními koly trochu připomíná Volkswagen XL1, oproti němu je však pohon méně konvenční.

Mike Accavitti, viceprezident amerického zastoupení automobilky, k projektu říká: „Koncept Honda FCEV ztělesňuje vizi naší značky ohledně budoucnosti osobní přepravy a náš závazek vyvíjet pokročilá vozidla na alternativní paliva. Naše dlouhodobé zkušenosti s technologií palivových článků nám pomůže vydláždit cestu k budoucnosti bez emisí,“ dále dodal.

Důkaz, že i ekoauto může být atraktivní!

Zobrazit všechny fotografie

Budoucnost bez emisí nás trochu děsí, ale soudě podle vizualizace může být docela atraktivní. Zda si Honda FCEV dělá nějaké sportovní ambice, o tom se automobilka nezmiňuje, stejně jako o výkonech a dalších technických údajích.

Jedinou bližší informací tak je předpoklad, že by měl být vůz připraven k sériové produkci v roce 2015 a dostupný na trhu ve Spojených státech a domovském Japonsku. Jestli se dostane i k nám do Evropy, zatím není vůbec jisté. Automobilka však potvrdila, že koncept představí na blížícím se autosalonu v Los Angeles. K vidění bude od 20. listopadu do 1. prosince.

13.11.2013 9:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist