Den otevřené dráhy Masarykova okruhu v Brně již tuto neděli!

V neděli 23. října je tady možnost pro všechny nadšence projet se po brněnském závodním okruhu ve svém autě. Anebo se ve spolupráci s námi posadit za volant Porsche!

Sezóna pomalu a jistě končí (tedy optikou těch řidičů, pro které příchod podzimu a zimy znamená ukončení motoristických aktivit), a tak je zde každoroční Den otevřené dráhy. Což znamená, že v neděli 23. října 2016 bude brněnský závodní okruh otevřený pro všechny nadšence, kteří se chtějí po závodní dráze projet.

Co potřebujete vědět? Že se jezdí celý den v půlhodinových intervalech, že jedna jízda vyjde na 550 Kč a že akce je vhodná pro všechny typy osobních vozů a že není nutné žádné speciální vybavení.

Nechcete jezdit svým autem anebo nemáte na jízdu pro okruhu vhodný dopravní prostředek? Nevadí, můžete si půjčit Porsche! Náš partner, nezávislé servisní a prodejní centrum Porsche Park, bude na místě a ten, kdo by chtěl okusit řízení některého z modelů této značky, může. Nechcete řídit ale dráha vás láká? Opět se nic neděje, je tady spolujízda v závodních vozech, opět třeba v Porsche, nebo tady máme Lotus Exige, exotický britský sporťák Ginetta, závodní speciály týmů Mičánek Motorsport, IP Racing a KT Motorsport.

A to stále není všechno, co můžete v rámci Dne otevřené dráhy zažít a vyzkoušet. Myslíte, že dokážete váš vůz zvládnout ve smyku? Vyzkoušet si to můžete na naší cvičné kluzné ploše. Je otevřena zdarma po celý den. Před jízdou dostanete pár užitečných tipů od zkušených instruktorů. Vyzkoušejte si, co se s vámi děje při dopravní nehodě – v simulátoru nárazu zažijete, jaké to je nabourat v 50 km/h, simulátor převrácení vás přesvědčí, že jít v autě „přes střechu“ není vůbec příjemný zážitek.

Simulátor jízdy po Masarykově okruhu je z jiného soudku, v něm si vychutnáte jízdu po Masarykově okruhu, ve speciálu DTM nebo třeba rovnou F1. A pořád ještě nejsme na konci seznamu, funguje okruhové kino, v promítacím sále nad boxy se můžete podívat na film o historii Masarykova okruhu, nebo na reportáže ze závodů a akcí letošní a loňské sezony.

Vedle filmů pobaví určitě i cestářské rodeo. V soutěži silničářů v ovládání sypačů se můžete těšit na napínavé souboje s časem na vytyčené dráze, kterou nejlepší řidiči musí bezchybně provést nákladní vůz osazený pluhem. Soutěž je posledním „tréninkem“ silničářů před ostrým nasazením v zimní sezoně. Pro veřejnost silničáři organizují jízdy sypačem, každý tak může na vlastní oči vidět, jak těžké je mnohatunový kolos ovládat.

Simulátory a kino jsou zdarma, jízdy po okruhu jsou, jak už bylo řečeno, zpoplatněny, platí se i za jízdy ve sportovních a závodních autech. Veškeré informace pak najdete na webu okruhu. Těšíme se s vámi v neděli naviděnou!

21.10.2016 3:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist