Toyota Hilux vévodí světovému žebříčku popularity. Nejen mezi teroristy…

Traduje se, že Toyota Hilux patří mezi nejoblíbenější auto teroristů. Celosvětové prodeje ovšem ukazují, že je populární na celém světě.

Toyota Hilux se může pyšnit mnoha kvalitami. Mezi její největší přednosti patří legendární odolnost, kterou potvrdil i samotný Jeremy Clarkson z bývalého Top Gearu svým nekompromisním testem, při kterém auto týral všemi možnými způsoby, a stále fungovalo.

Jméno Hilux je spjato i s poněkud negativní pověrou. Údajně se jedná o nejoblíbenější auto teroristů. Není to jenom lidová báchorka, americké úřady se dokonce jeden čas zabývali otázkou, proč jsou pick-upy Toyoty tolik běžné v řadách teroristických organizací. Zcela vážně.

Toyota ovšem dokazuje, že její Hilux je populární všude po světě. Aktuálně se podle srovnání britské společnosti Park Indigo jedná o nejoblíbenější model co do počtu zemí, ve kterých vévodí prodejům – dohromady v 25 zemích světa. A to je hodně slušná vizitka.

Vedle afrických a jihoamerických zemí je Toyota Hilux populární hlavně na opačné straně zeměkoule, tedy v Austrálii. Dalšího skvělého výsledku dosáhla Toyota Land Cruiser, která je třetím světově nejoblíbenějším autem. Vládne hlavně trhům na Blízkém východě a v Africe.

9.11.2017 1:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist