Ten pocit, když vás na Nordschleife předjede Porsche 911… nekontrolovaně bokem

(+ video) Nürburgring opět jednou prokázal, že vyžaduje plné soustředění a respekt. V opačném případě umí vystavit hodně nepříjemný účet.
ten-pocit-kdyz-vas-na-nordschleife-predjede-porsche-911-nekontrolovane-bokem-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Že je Severní smyčka Nürburgringu docela zrádným místem trestajícím i ty nejmenší řidičské chyby či technické závady, vám snad nemusíme nijak speciálně zdůrazňovat. Fotek a videosnímků na toto téma jste jistě už pár shlédli a zároveň doufáme, že jste neměli možnost přesvědčit se o tom na vlastní kůži, jak se to nedávno stalo řidičovi v aktuální verzi Porsche 911.

Detaily kolem této poměrně divoce vypadající nehody v místě zvaném Schwedenkreuz příliš známé nejsou, víme pouze to, že ji natočila a před pár týdny zveřejnila na kanálu Youtube posádka Westfieldu Megabusa, což je – pokud to náhodou nevíte – jedna z replik Lotusu Seven poháněná motocyklovým agregátem ze Suzuki Hayabusa.

Řidič i jeho spolujezdkyně měli při tomto incidentu nepochybně kus štěstí, ze záběrů je totiž zřejmé, že řidič Porsche ztratil kontrolu nad svým vozem ještě předtím, než jejich Westfield těsně minul zleva a dost dobře to mohl vpálit také do nich.

Pochopitelně nechceme pilota německého sporťáku obviňovat a tvrdit, že to byla jednoznačně jeho chyba, ještě stále je tady možnost, že dostal defekt anebo jej při jízdě na limitu vyřadila nenadálá technická závada, každopádně u nového Porsche 991 není tato alternativa příliš pravděpodobná. Pokud jsou naše informace správné, nikomu se při nehodě nic nestalo, což je nakonec důležitější, než že si to odneslo pár plechů a plastů.

zdroj: Bridgetogantry.com

1.9.2014 4:28| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist