Zapálit pneumatiky přijelo 170 aut najednou. Rekord to ale není

Když takové množství auta najednou roztočí pneumatiky, znamená to jediné. Velkou spoustu kouře, lehce nedýchatelno a možná rekord. A to možná je bohužel pro účastníky hodně důležité.
burnout-1100x618.jpg Zdroj: CarBuzz

Před několika málo dny se na trati Bandimere Speedway poblíž Denveru v Coloradu sešlo na 170 milovníků burnoutů, aby se společně pokusili o nový rekord. Sjela se celkem zajímavá plejáda upravených, ale i sérových aut, bugin a dokonce i tříkolek.

Když to začalo, byla to velkolepá podívaná, u které bychom ale upřímně tak nutně být nemuseli. Nedýchatelno muselo být v okruhu několika kilometrů.

Všichni na akci se rozhodli, že uzmou rekord v počtu aut, které na jednom místě a v jeden okamžik pálí gumy, partě z Austrálie. Ta ho totiž v lednu stanovila s počtem 126 aut, přičemž jejich pokus je oficiálně zaznamenán v Guinnessově knize rekordů. Jakkoliv ale měli méně aut, udělali dobře, že si na svůj pokus přizvali i ty, kteří oficiálně rekordy zaznamenávají.

A to právě parta z Colorada neudělala. Sice celý pokus zaznamenala, doložila ho i počtem účastníků, ale protože na místě nebyl nikdo z oficiálních míst, rekord neplatí. Je to smutné, protože dát dohromady tolik lidí a aut muselo být náročné. Ovšem je to poučení pro příště. Bez oficialit už ani ránu.

27.8.2019 6:02| autor: Tomáš Malík

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist