Playmobil představil parádní stavebnici obytného Busíku

VW Bulli je poprvé k dispozici také ve formátu modelů Playmobil (měřítko cca 1:18). Navzdory menším rozměrům jsou všechny jeho detaily zpracovány s mimořádnou pečlivostí. Model vznikl na základě reálné předlohy: kempovacího vozu T1 z roku 1962 ze sbírky oddělení Volkswagen Nutzfahrzeuge Oldtimer (VWNO) v Hannoveru.
1h8a1286_fertig-kopie-1100x618.jpgCelá galerie 11 Zdroj: Volkswagen

Společnost Playmobil dala modelu prosté označení: Volkswagen T1 Camping Bus. Malí i velcí fanoušci mu však budou bezesporu láskyplně říkat „Playmo Bulli“. Aktuálním skvostem na trhu hraček je Camping Bus v kombinaci běžově šedého odstínu a červené barvy pečetního vosku.

Výrobce modelů ze Zirndorfu zmenšil legendární kempovací vůz ve spolupráci se společností Volkswagen Zubehör GmbH a značkou Volkswagen Užitkové vozy z Hannoveru, a to s mimořádným zalíbením v detailech. Předlohou pro model přitom byl opravdový vůz: T1 Camping Bus „Henrik the Red“ z roku 1962, který je součástí sbírky značky Volkswagen Užitkové vozy.

I ve zmenšeném modelu jsou sedadla uvnitř sklopná. Funkční je také stůl spolu se skříněmi. V nich jsou dokonce uloženy potraviny a další potřeby pro kempování. Za víkem motorového prostoru je dobře rozpoznatelný agregát, sloužící k pohonu – tím je samozřejmě klasický čtyřválcový „boxer“.

Playmobil Bulli způsobil mezi fanoušky velké pozdvižení, což dokládá velký počet příspěvků na sociálních sítích. Mnoho fanoušků na celém světě se na fotografiích i ve videích pochlubilo svým novým úlovkem hned po jeho premiéře. A v nesčetných příspěvcích sdílejí své nadšení.

Koho pak při montáži modelu a hraní přepadne touha po dálkách nebo sní o tom, že by se vydal se svým vozem „Playmo Bulli“ na dobrodružnou cestu, ten má nyní i v reálném světě příležitost k tomu, aby si svůj sen splnil.

Od organizační jednotky Volkswagen Nutzfahrzeuge Oldtimer (VWNO) si totiž může pronajmout originály. Na výběr je velký počet vozů VW Bus téměř všech generací, za jejichž volantem je možné prožívat životní styl „Bulli“.

Busíka od Playmobilu můžete pořídit na eshopu značky Volkswagen.

6.10.2021 7:46| autor: Hugo Kottás | zdroj: Volkswagen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist