Nejkomplexnější disky světa se představují. Jsou z titanu a vznikly 3D tiskem.

I ty nejexotičtější hypersporty si musí vystačit s relativně konvenčními litými koly, nová konceptuální kola HRE3D+ však naznačují možný budoucí vývoj.

Výrobce litých disků HRE Wheels spojil síly GE Additive a představili světu to nejdivočejší kolo, které kdy spatřilo světlo světa. Jejich výtvor je opravdu unikátní, ráfek je vyroben z karbonu a se středem spojen pěticí paprsků vytištěných pomocí 3D tisku.

Výsledný design kol HRE3D+ je neuvěřitelně komplexní, jednotlivé sekce paprsků se sebou navzájem prolínají a tvoří skulpturu dokonale využívající prostoru. Při bližším pohledu je vidět trochu hrubší struktur povrchu, je však jen otázkou času, kdy bude technologie 3D tisku kovových materiálů dovedena k naprosté jemnosti.

Hlavní výhodou této metody výroby disku je minimum odpadního materiálu. Zatímco v případě v případě komplexních kovaných kol je mezi paprsky odstraněno až 80% materiálu, v případě 3D tisku je ztráta materiálu pouze kolem 5% a dá se očekávat, že se toto číslo bude se zdokonalováním technologie ještě zlepšovat. Nehledě na to, že touto metodou lze vytvořit opravdu lehké disky, aniž by byla obětována pevnost.

28.3.2019 7:00| autor: Martin Kusyn | zdroj: carthrottle.com
Více o tématu: alu kolaHREtuning

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist