Na Masarykově okruhu se pokusí o unikátní traťový rekord nevidomý řidič

Masarykův okruh se tento týden stane dějištěm výjimečného pokusu. Nevidomý automobilový nadšenec Petr Haluška ve středu 23. června usedne do závodního speciálu KTM X-BOW a společně s navigátorem vyrazí na trať do měřeného ostrého kola, aby společně zajeli speciální traťový rekord. V případě úspěšné jízdy bude výsledný čas zapsán mezi oficiální traťové rekordy Automotodromu Brno.
thumbnail_ktm-xbow-brno1-1100x618.jpg Zdroj: Automotodrom Brno

Petr Haluška, který je známý pod přezdívkou Slepý bandita, se na tuto velkou výzvu těší. „Naším posláním je spojovat dva zdánlivě neslučitelné světy, tedy zrakově hendikepované s prostředím motoristického sportu. Chtěl bych tímto pokusem ostatním nevidomým ukázat, že i přes svůj hendikep nemusí přestat snít a mohou se prosadit v čemkoliv, co je baví a naplňuje. Sám jsem velkým motoristickým fanouškem a rád posouvám hranice možného. Proto se na výzvu v podobě pokusu o nový traťový rekord Masarykova okruhu těším, i když k tomu samozřejmě přistupuji s respektem a úctou. Chtěl bych poděkovat jak Automotodromu Brno, tak závodnímu týmu RTR Projects, bez nichž by se tato akce nemohla uskutečnit. Nečeká nás nic snadného, ale věřím, že se nám podaří zajet slušný čas,“ komentuje svoji motivaci Petr Haluška, iniciátor projektu Nevidomí za volantem. Posláním projektu je přibližovat svět rychlých kol lidem se zrakovým postižením. Slepého banditu bude v závodním voze navigovat Robert Kotlaba.

Myšlenka projektu si získala plnou podporu vedení Automotodromu Brno. „Na Masarykově okruhu má dveře otevřené každý, kdo miluje motoristický sport a dýchá pro něj. Petr Haluška je učebnicovým příkladem takového nadšence. I přes svůj hendikep nic nevzdává a neustále se snaží zlepšovat v tom, co ho baví. Proto jsme neváhali ani vteřinu a velmi rádi mu poskytneme veškerý servis, aby se mohl pokusit o stanovení co nejrychlejšího času. Budu mu ve středu fandit a jsem přesvědčena, že se mu podaří zajet velmi dobrý výsledek,“ říká předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

Petr Haluška do měřeného kola vyrazí v závodním voze KTM X-BOW RR, který mu zapůjčí brněnská závodní stáj RTR Projects. „Když nás Petr Haluška oslovil, jeho projekt nás zaujal a prakticky okamžitě jsme se rozhodli, že ho podpoříme. Líbí se nám jeho odvaha, cílevědomost a láska k motorsportu. Jsem přesvědčený, že když bude mít natrénováno, podaří se mu zajet velmi dobrý čas,“ dodává šéf závodní stáje RTR Projects a aktivní závodník Tomáš Miniberger. Tým RTR Projects má více než desetileté zkušenosti se závoděním nejen na evropských okruzích a spolupracuje s profesionálními závodníky v čele s Tomášem Engem. Zapůjčený závodní vůz disponuje 360 koňmi, z 0 na 100 km/h zrychlí za méně než 4 vteřiny a jeho charakteristickým rysem je otevřený monokok bez střechy.

21.6.2021 7:09| autor: Hugo Kottás | zdroj: Automotodrom Brno

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist