Exkluzivně: to je nová Škoda Rapid RS!

Přeplňovaný benzínový čtyřválec, pohon všech kol a podvozek naladěný u sportovní divize značky…? Ne tak docela.

Ať nechodíme dlouho kolem horké kaše, tak tady máme dvě zprávy, jednu špatnou a druhou ještě horší. To, co vidíte na fotce je sice Rapid RS, ale ne reálný – pouze představa, jak si ho my redakci Autowebu představujeme. Protože ta druhá zpráva říká, že automobilka ostrou verzi Rapidu nepostaví.A to nejen v krátké, ale ani delší budoucnosti, tohle máme (bohužel) podložené od našeho zdroje u automobilky!Důvodů je několik a jsou celkem prosté. Nejde ani tak o technické potíže, třeba že by automobilka neměla techniku (protože tu má), že by se pod kapotu nevešel dostatečně silný motor (protože vešel) nebo že by výrobce neměl zkušenosti z automobilového sportu (které má).

ČTĚTE TAKÉ: Bude Škoda Citigo RS?

Tak zaprvé, Rapid se řadí v hierarchii modelů Škoda mezi Octavii a Fabii a má být především levný. Nebude Citigo RS a nebude ani Rapid RS, jakkoli by tomu mohl jeho název napovídat. „Ereso“ stojí vysoko mezi specifikacemi, má silný (a drahý) motor, sportovní (a drahý) podvozek, širokou (a drahou) výbavu. „Levné“ auto prostě nemůže být drahé.S tím souvisí to, že by ho lidé nekupovali. Pro ty zákazníky, kterým by se líbil, ale kteří hledí na cenu (a koupí si Rapid třeba s dvanáctistovkou), by byl – se vší úctou – nedostupný. Movitá klientela zase dbá na „třídní příslušnost“ a nesla by těžce to, že jezdí sportovně laděným autem za půl milionu, ovšem blízce příbuzným s masově dostupným dopravním prostředkem.

Škoda Rapid fotogalerie – vše co potřebujete vidět

škoda rapid fotogalerie

Namítnete, že je tady Fabia RS, nejbližší „soused“ Rapidu při cestě modelovou nabídkou směrem vzhůru? Ano, ale… Ale důvod, proč existuje Fabia RS souvisí s tím, že pokud chcete postavit závodní auto a jezdit rally, musíte mít homologaci, kterou získáte tím, že vyvinete sériové auto v určitém počtu kusů (a to je právě případ Fabie RS), na základě kterého speciál zhomologujete. A pokud je tady Fabia S2000, která vyhrává tam, kam přijede, není důvod stavět závoďák z Rapidu.

Podtrženo a sečteno, Rapid RS se vyrábět nebude a nám je to celkem líto. Pokud by totiž měl vizuálně blízko tomu, který jsme si sami navrhli a přivedli na svět byť jen v prostředí grafického programu, vypadal by zatraceně dobře.

Filip Rakovan

DOPORUČUJEME: Škoda Octavia III – víme, co bude pod kapotou!

Pokud máte pocit, že by se měla Škoda Rapid RS vyrábět, podělte se s námi o své postřehy v komentářích pod článkem…

24.7.2012 8:01| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist