Dodge Viper možná dostane přeplňování, 649 koní nestačí

Dodge se nejspíš pokusí nakopnout nijak zázračné prodeje Viperu výkonnějším motorem. Vidlicový desetiválec bude podle všeho dopovat kompresor.

S příchodem dvou přeplňovaných sourozenců se Dodge Viper ocitl trochu v jejich stínu. Minimálně z pohledu výkonu, kde nový přeplňovaný osmiválec produkuje 717 koní880 Nm, zatímco atmosférický desetiválec Viperu kontruje „pouze“ výkonem 649 koní a 814 Nm. Jistě, rozdíl to není nijak markantní, ale dokážeme se docela dobře vcítit do kůže majitelů atletické Zmije, kteří se ocitnou v prachu za mizejícím Chargerem SRT Hellcat.

K takovým situacím ale pravděpodobně nebude docházet věčně, protože se podle některých zdrojů připravuje přeplňování i pro desetiválec ukrytý v dlouhé přídi Viperu. Jeho výkon by tak mohl zásadně povyrůst, limitujícím se však nestanou jen vnitřnosti motoru, ale samozřejmě také celé pohonné ústrojí, které by se jen těžko mohlo obejít bez dodatečných zásahů.

Například stávající převodovka Tremec TR-6060 totiž zvládne nanejvýš 880 Nm, Dodge by tedy musel sáhnout minimálně po převodovce Tremec TR-9008 schopné přenést 900 Nm. Ještě výkonnější model Magnum XL sice dokáže přenést až 950 Nm, ale jeho zástavba už by vyžadovala zásah do konstrukce auta. Uvidíme, kterou cestou se automobilka nakonec vydá, v každém případě to bude stát za to.

21.8.2014 3:50| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist