Chtěl se se svým Lambem ukázat, ale nevyšlo mu to. Auto začalo hořet

To si tak koupíte italský supersport, vyrazíte s ním do přecpaných městských ulic, abyste ukázali, co máte v garáži. Na semaforu párkrát prošlápnete plynový pedál ovládající uřvaný motor a místo potlesku sklidíte posměch. Proč?
horici-lamborghini-aventador-1100x618.jpg Zdroj: YouTube/VialHog

Majitelé italských sporťáků to v životě nemají lehké. Kamkoliv přijedou, okamžitě je obklopí horda nadšenců a obdivuje krásu, výkon a často i zvuk auta. Jenomže to s sebou nese hrozbu toho, že se něco nepovede a že všichni ti, kteří původně obdivovali se budou vysmívat.

Italská auta totiž mívají problém s požáry. Buď hoří od extrémně zahřátých motorů, ale před pár lety si pamatujeme jedno Ferrari, které dokonce chytlo od rozpálených brzd. Dnes vám ukážeme Lamborghini Aventador, jehož majitel se chtěl v ucpaných ulicích vietnamského města Danang ukázat, respektive chtěl ostatním dopřát poslech skvostného výfukového systému Aventadoru. Zkoušel plynový pedál tak dlouho, dokud mu z auta nezačaly létat plameny.

To byl ale začátek konce. Prvních několik lišek z výfuku bylo zajímavým zpestřením, ovšem plasty na zadní části auta tak nadšené nebyly. Plameny je nejprve zahřály, a nakonec od nich chytily úplně. Lidé stojící kolem auta začali na řidiče Aventadoru křičet, ten si ale jejich vyděšené chování nejprve vysvětlil jako úžas nad jeho autem. Až po několika dlouhých sekundách mu došlo, že asi není vše v pořádku a nejspíš ve zpětném zrcátku viděl hořící zadní část auta. Ačkoliv se jeho styl hašení dá popsat jako zvláštní, nakonec měl docela štěstí a plameny s pomocí ostatních zcela uhasil. I tak budou škody na autě velké, ale nejspíš nepůjde o nic, co by nešlo opravit.

27.12.2018 10:41| autor: Tomáš Malík

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist