Valašská rally vyvrací fámy, závod se uskuteční!

"Rely není v žádném případě ohrožena"

Pořadatel XXV. Valašské rally Autoklub RS  – Vsetín v AČR na četné žádosti a telefonáty oznamuje, že letošní jubilejní ročník se uskuteční v původním termínu 31. března až 1. dubna 2006 ve Valašském Meziříčí. Rally se započítává do Rally Super Série 2006 Mistrovství České republiky, Regionálního přeboru Moravy, úvodního dějství sedmidílného seriálu K4 Poháru České republiky v rally 2006 a Škoda Fabia Rallye Cupu.“Rely není v žádném případě ohrožena, jak informují „zaručené“ informace v diskusích na nejrůznějších motoristických serverech. Rely uspořádáme v původním termínu a přípravy v těchto dnech úspěšně finišují. Před uzávěrkou jsme měli přihlášeno zhruba 50 posádek a další nám pošta ještě doručuje. Předběžný seznam přihlášených posádek zveřejníme v nejbližších hodinách na oficiální internetové stránce soutěže www.valasskarally.com. Již nyní se diváci mohou těšit na kvalitní startovní pole, v němž se objeví i vozy specifikace WRC,“ uvedl Miroslav Hošák, ředitel rally. Organizátoři dále oznamují, že v případě pochybnosti soutěžících ohledně konání soutěže, se mohou nadále přihlásit.  
 
Start rely je v pátek 31. března v 16.55 hodin na náměstí ve Valašském Meziříčí. Během páteční úvodní etapy na jezdce čeká 6 rychlostních zkoušek v délce 71 km na úsecích Lešná, Hluzov a Kunzov. V sobotu 1. dubna startuje první vůz do druhé etapy v 10:40 hodin, na programu je 5 rychlostních testů na úsecích Kelč a Helfštýn. První vůz se objeví na cílové rampě umístěné na valašskomeziříčském náměstí krátce po sedmnácté hodině. Vítězové v jednotlivých objemových třídách při splnění podmínek NSŘ budou vyhlášeni regionálními mistry Moravy pro letošní rok. Celkem valaška měří 416 km a obsahuje 11 rychlostních zkoušek na pěti úsecích v délce 140 km. V těchto dnech je distribuován na vybraná prodejní místa ve Zlínském kraji Almanach Valašské rally 1982 – 2006, který mapuje historii předchozích čtyřiadvaceti ročníků populární valašky.

Michael Daněk

13.3.2006 6:19

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist