Ferrari varuje: Nevěřte zprávám, že Schumi končí!

Aneb uslyšíme v neděli opak?

Zdánlivě nekonečný seriál divokých spekulací ohledně sestavy Ferrari a především budoucnosti nejúspěšnějšího pilota všech dob Michaela Schumachera vrcholí krátce před italskou Velkou cenou.

Ferrari ještě nevzdalo boj se zaručenými zprávami a neustále dementuje jednu informaci za druhou tak, aby udrželo na maximu napětí a nejistotu před nedělním prohlášením. Je to krimi jak se patří.

„Zatímco někteří lidé píší o tom, že (Michael – pozn. red.) zaručeně odchází, stojí za to dodat, že jen před několika týdny psaly noviny o přesném opaku,“ prohlásila Schumacherova mluvčí Sabine Kehm.

Podle všeho by si stáj z Maranella ráda ponechala v rukávu moment překvapení a tak se zdá, že kdyby božský Schumi skutečně pokračoval, nechalo by Ferrari divoké spekulace o jeho odchodu dál bujet. Mezitím se je však rudý tým snaží utlumit a vyvolat tak dojem, že bude mít příští rok nejsilnější jezdeckou sestavu od dob Senny a Prosta. Můžeme tedy čekat v neděli opak?

Zatímco v souvislosti s plánovaným angažmá Kimiho Räikkönena se hovoří o přesném datu podpisu smlouvy, její délce a výši gáže, ohledně budoucnosti Michaela Schumachera se zaručených zpráv a zdrojů nedostává. A tak jsou novináři odkázáni na pátrání po náznacích a znameních – mnohdy úsměvných.

Jedno z takových přinesl německý bulvární deník Bild, který cituje Marka Webbera, podle něhož bude sedminásobný mistr světa zaručeně končit. Australan viděl Schumachera ve čtvrtek před nedávnou německou Grand Prix dávat si dvě velká piva!

„Bylo to, jak by z něj spadlo velké břemeno. Byl opravdu uvolněný, nikdy jsem jej takového dřív neviděl,“ popsal jezdec Williamsu.

Další vodítko vidí mnozí v prohlášeních Felipeho Massy, který se už nemůže dočkat víkendu v Monze a považuje jej za vzrušující. Těšili byste se na den, kdy se všichni dozví, že už s vámi příští rok tým nepočítá? To vše dává některým jistotu, že Massovo a Räikkönenovo jméno v neděli od Maranellských uslyšíme.

Není to tak dávno, co Schumacherovi jeho manažer Willi Weber radil odejít na vrcholu. Jenže je toto skutečně vrchol? Dokáže Schumacher zvrátit vývoj šampionátu a získat osmý titul a odejít jako král? Odpověď na tuto otázku nezná bohužel ani on ani nikdo jiný a tak to bude spíš sázka na neznámou. Zůstat a pokusit se bojovat ještě další sezónu, nebo odejít i za cenu, že to bude v poli poražených?

Mnohem důležitější je však otázka: potřebuje vůbec sedminásobný mistr světa a držitel většiny rekordů formule 1 odcházet na vrcholu? Nestačí si prostě říct: dosáhl jsem velkých věcí a je čas odejít?

Podle Webera bude mít Michael zaručeně co dělat i poté, co opustí závodní kokpit. „Má tolik partnerů a sponzorů, že bude příštích pět, šest let hodně zaneprázdněn.“

V případě, že Schumacher odejde, skončí jedna éra. V případě, že by zůstal a měl by po boku Kimiho Räikkönena, skončila by jedna éra a začala nová – ta, ve které má vedle sebe poprvé v kariéře kolegu a zároveň soupeře podobných kvalit.

Martin Ševčík

7.9.2006 3:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist