Zabezpečení auta mobilem se vám vyplatí

Dnešní automobily jsou sice vybavovány čím dál modernějšími technologiemi, ovšem zloději jsou čím dál vynalézavější.
perex_titulka-1100x618.jpg Zdroj: PNM International

Kromě toho, ne všem nám stojí před domem auto nabité tím nejlepším, co vývojáři za poslední roky vymysleli. Právě proto jsou tak oblíbené systémy sledování vozidla v podobě GPS lokátoru, který připojíte na kontakty baterie.

Kdo si chce zprovoznit sledování auta přes mobil, ten potřebuje dvě věci:

  • GPS lokátor,
  • mobilní aplikaci.

Obě dvě složky spolu samozřejmě musí komunikovat, takže je vhodné pořídit si je od jednoho dodavatele. Například od společnosti REX, která je partnerem T-Mobile.

Sledování auta přes mobil zprovozníte sami

GPS lokalizátor vám nemusí montovat v servisu, zvládnete to i doma, stačí ho připojit na kontakty baterie. Podobně jednoduché je zprovoznění aplikace. Mobilní aplikace pro zabezpečení auta od společnosti REX je k dispozici pro telefony se systémem Android i iOS. Stačí si ji stáhnout z GooglePlay či AppStore, nainstalovat a propojit s jednotkou. Jednotka komunikuje pomocí vložené SIM karty, data o své poloze odesílá každých pár vteřin. V aplikaci díky tomu vidíte aktuální polohu, ale samozřejmě si lze prohlížet i historii.

Nechte se informovat o každém pohybu

Sledování polohy automobilu se hodí třeba pro případ, kdy auto půjčujete dětem či své drahé polovičce a chcete se ujistit, že jsou v pořádku. Užitečné je samozřejmě i v případě, kdy dojde k odcizení. Pro tyto situace je možné používat tzv. zajištění vozu. Přes mobilní aplikaci aktivujete zajištění, až budete auto chtít použít, tak ho zase odjistíte. Ve stavu zajištění budete automaticky upozorněni na jakýkoliv pohyb automobilu.

REX nyní rozdává GPS tracker zdarma

Líbila by se vám možnost sledovat pohyb automobilu? Pak na nic nečekejte, protože REX slaví 20. výročí a u této příležitosti rozdává 2000 GPS lokátorů REXlink Easy. Stačí si na rok zaplatit službu Kompletní sledování.

19.10.2020 12:01| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist