Rozměry alu kol

7x15“, 4x98, ET30! Cože? To má být nějaké zaklínadlo z parodie na Harryho Pottera, nebo algebraická rovnice matfyzáka v podroušeném stavu?
perex_titulka-1100x618.jpgCelá galerie 4 Zdroj: Archiv

Ani jedno, ani druhé, nýbrž třetí. Jedná se o definici hliníkového kola, seznam jeho vlastností a vizitku v jednom. Vše podstatné, co potřebujete o alu disku vědět, obsaženo v pár číslíčkách. To ale neřeší otázku, co ta numera o alu kolech vlastně vypovídají, že? No tak se na to mrkneme. Hezky zleva doprava.

Velikost ráfku

7×15“ – jak výmluvné! Oba údaje v palcích – první vypovídá o šířce ráfku, druhý o jeho průměru. To je klíčové nejen pro výběr pneumatiky na nová kola, ale i pro vybalancování odvěkých vah, na jejichž jedné straně leží jízdní komfort a na straně druhé atraktivní vzhled automobilu a dynamičtější jízda. Čím větší průměr alu kola, tím se více jazýček převažuje doprava – k ostřejší jízdě, přitažlivému „kukuči“, no a citelnějším nerovnostem.

Rozteč

4×98. Bravo, milý Watsone! Zde se skutečně jedná o čísla, která rozhodují o tom, jestli na náboj vozu elektrony vůbec nasadíte. Díky pouhým čtyřem znakům jsme schopni určit, že alu kolo bude na hřídeli přichyceno čtyřmi šrouby a průměr kružnice, kterou budou tvořit, se bude rovnat 98 milimetrům. Pokud má Váš vůz jiný apetit, poohlédněte se po příslušné hliníkové potravě. U nás je to snadné – zadáte model svého vozu a my vše vyřešíme za Vás!

Čtěte také: Jak skladovat pneumatiky? Letní pneu budou od 1. dubna opět aktuální

Zális

ET30 – vyčuhovat, či nevyčuhovat? Toť otázka! Čím menší číslo, tím alu kolo víc „vykoukne do světa“. Naopak vyšší hodnota značí, že se bude schovávat blatníku za sukní.

A zajímalo by Vás, o jakém modelu alu kola jsme celou tuhle rozpravu vedli? Byl to model GTS Wheels, který je k dostání v jasně modré, bílé, zlaté či červené barvě a oblékne je třeba Lada Niva nebo Fiat 500. Ovšem na našich stránkách jsou k dostání stovky alu kol na všechny myslitelné automobily. Jsou kvalitní a do dvou dnů u Vás. Navíc si je již teď můžete nezávazně vyzkoušet v našem alu konfigurátoru. A proč byste odmítli s nově nabytými znalostmi?

23.3.2020 12:01| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist