Tuning Extreme Show V – reportáž a fotogalerie!

Ultima GTR na tuning srazu? Jak si vedla oproti podomácku upraveným vozům? Čtěte dále...

Máme za sebou další událost tuningové sezony 2007. Tentokrát se akce konala na letišti v Dlouhé Lhotě u Příbrami a sjela se sem celá řada velmi zajímavých vozů. Tentokrát jsme se rozhodli soustředit se spíše na sprinty, než na nablýskané showcars, které se během celého srazu nehnou ze svého místa. A konkrétně na sprintech bylo na co koukat, sešla se zde celá řada rychlých, krásných a zajímavých vozů. Zlatám hřebem byla bezesporu křiklavě žlutá Ultima GTR, která ve sprintech dosáhla skvělého času 11,622 sekundy. Dalšími kandidáty na titul nejrychlejšího auta srazu byly například Porsche 911 nebo smečka ostrých Chevroletů Corvette Z06. Z davu vyčnívaly i Audi RS4 v tuningu od MTM (pokud nelhaly nálepky umístěné na bocích) nebo Lancer Evo IX s nápisem FQ 450.

Organizátoři se zhostili své práce s maximální zodpovědností, na letišti totiž probíhal normální provoz. Letadla neustále startovala a přistávala a pokud si do toho započítáte spoustu aut a lidí… Naštěstí se většina návštěvníků chovala zodpovědně, ať už ke svému zdraví či ke zdraví ostatních. Neviděl jsem zde proto (až na výjimky) divoké průjezdy úzkými uličkami nebo neukázněné diváky mimo vyhrazený prostor.

Oficiální výsledky zatím nejsou k dispozici, ale téměř se stoprocentní jistotou mohu prohlásit, že nejrychlejším vozem srazu byla právě žlutá Ultima. Její řidič se choval opravdu skvěle, zatímco jiní účastníci při pojíždění na start sprintu „gumovali“ a prováděli jiné zbytečné/nebezpečné aktivity, silnější auta se chovala naprosto pořádaně. Otázkou je, zda někdo v omlácené šunce potřebuje „zahřívat gumy“ a přitom ohrozit ostatní, ale to necháme na svědomí toho kterého jednotlivce.

Návštěvníkům zpříjemňovala pobyt na srazu různá vystoupení, například motocyklový kaskadér Pepa Sršeň (zde ve službách dobročinné nadace Nejsi Sám) předváděl různé kousky na své motorce. Jiným zpestřením bylo také vystoupení erotické tanečnice, která prý v noci předváděla live show s partnerem. Podle informací od přítomných účastníků vše probíhalo za notného povzbuzování diváků a různých veselých komentářů z publika. Ta samá slečna pak v sobotu předváděla „erotickou myčku“ spojenou s body paintingem a nutno dodat, že v denním světle věci nevypadaly zdaleka tak růžově. A navíc přistavené vozy spíše zasvinila pěnou, o nějakém mytí nemohla být řeč.

Z vystavených vozů určitě většinu znáte, ale našlo se zde i pár výjimek. Například nádherná bílo – šedivá Mazda RX-7 a její červená kolegyně. Takto decentně upravené vozy jsou rukavicí hozenou do obličeje podivnostem typu staré Vectry s obrovským křídlem. Dále zde byli majitelé klasických vozů Opel se svými naleštěnými miláčky, bylo opravdu vidět, jak o svá auta pečují a neprzní je různými nevhodnými doplňky. Mou pozornost také upoutala stařičká Toyota MR2 první generace, také bez různých nalepovacích ptákovin, zato s hezkými černými ráfky.

Sraz se tedy až na ne příliš příznivé počasí povedl. Viděli jsme zde spousty krásných a rychlých aut, hezké slečny a i klobásky stály za to. Dovolte mi nakonec vyjádřit zděšení nad stavem našich rychlostních komunikací, při prudším dešti se na nich dokáží ve vyjetých kolejích vytvořit slušné potoky a v jednom níže položeném místě dokonce menší jezero. Tato zkušenost nám dokázala lehce znechutit cestu z jinak perfektně připraveného a zvládnutého srazu na letišti u Příbrami. Těšíme se na příští ročník!

Richard Herbich, autoweb.cz

13.8.2007 1:48

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist